Trwa ładowanie...
d1rmi0s

10. rocznica katastrofy smoleńskiej. Raport gotowy. Antoni Macierewicz oskarża Donalda Tuska

Były szef MON Antoni Macierewicz ogłosił, że raport dotyczący katastrofy Tu-154 pod Smoleńskiem jest już gotowy. Stwierdził też, że wpływ na przedłużające się śledztwo miał były premier Donald Tusk. – Jest odpowiedzialny za kłamstwo smoleńskie i przemysł pogardy, który został wtedy uruchomiony – powiedział marszałek senior.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
10. rocznica katastrofy smoleńskiej. Antoni Macierewicz, że raport z wypadku jest już gotowy
10. rocznica katastrofy smoleńskiej. Antoni Macierewicz, że raport z wypadku jest już gotowy (PAP, Fot: Tytus Żmijewski)
d1rmi0s

Antoni Macierewicz poinformował o ukończeniu prac nad raportem ws. katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku. Przewodniczący Podkomisji do spraw Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego pod Smoleńskiem podkreślił, że wyniki analizy zostaną udostępnione już niedługo.

– Publikacja będzie musiała być przesunięta przynajmniej o kilka dni, ze względu na Wielki Tydzień oraz obostrzenia związane z koronawirusem. Raport jest jednak gotowy i wkrótce zostanie przedstawiony - powiedział Antoni Macierewicz w rozmowie z Polskim Radiem.

Były szef Ministerstwa Obrony Narodowej wspomniał też po raz kolejny o teorii zakładającej, że na pokładzie samolotu, którym leciał prezydent Lech Kaczyński doszło do eksplozji.

d1rmi0s

Zobacz także: Duda o katastrofie smoleńskiej. "Ładunek bólu"

– Trudno też było sobie wyobrazić, że przyczyną tragedii nie był wypadek, ale to, co naprawdę miało miejsce, czyli eksplozja samolotu w powietrzu – przekonywał polityk.

Macierewicz podczas udzielonego wywiadu wspomniał też o Donaldzie Tusku. Poseł stwierdził, że były premier ponosi odpowiedzialność za to, co stało się 10 lat temu.

– Gdyby nie rozdzielenie wizyt, to do dramatu z pewnością by nie doszło. Później robił wszystko, by sfałszować wyniki badań – powiedział Macierewicz, dodając, że Tusk niejednokrotnie "okłamywał Polaków". – Przykre jest, że ten człowiek się nie zmienił. Nie potrafi po 10 latach spojrzeć na swoją odpowiedzialność w sposób bardziej wyrównany, zgodny z prawdą – tłumaczył marszałek senior.

d1rmi0s

Katastrofa smoleńska. Antoni Macierewicz oskarża Donalda Tuska

Antoni Macierewicz wyraził też żal, że Tusk nie powołał komisji, która zbadałaby przyczyny katastrofy smoleńskiej. – Zrobił to dopiero wtedy, gdy Rosjanie zaczęli sprzątać wszystkie dowody – powiedział poseł.

W katastrofie pod Smoleńskiem w 2010 roku zginęło 96 osób. Wśród ofiar był m.in. prezydent Lech Kaczyński, jego żona, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1rmi0s

Podziel się opinią

Share
d1rmi0s
d1rmi0s
Więcej tematów