Trwa ładowanie...

Żołnierz zatrzymany. Akcja służb na Podkarpaciu

Policjanci z Jarosława w województwie podkarpackim zatrzymali na obwodnicy miasta wojskową ciężarówkę. Kierujący nią żołnierz był pijany - informuje RMF FM. Wojskowy miał promil alkoholu we krwi, a star, który prowadził, nie posiadał tablic rejestracyjnych.

Żołnierz zatrzymany. Akcja służb na PodkarpaciuŻołnierz zatrzymany. Akcja służb na PodkarpaciuŹródło: East News, fot: Stanislaw Bielski/REPORTER
d17kgrp
d17kgrp

Brak rejestracji był przyczyną zatrzymania pojazdu przez policję. Gdy rutynowe badanie alkomatem wskazało, że kierowca jest pijany, policjanci zdecydowali się przebadać również pozostałych żołnierzy, podróżujących wojskowym starem. Zwłaszcza, że byli uzbrojeni. Na szczęście okazało się, że wszyscy pasażerowie są trzeźwi.

Nietrzeźwy kierujący został zatrzymany. Stracił też prawo jazdy. O sprawie została już powiadomiona Żandarmeria Wojskowa, która wszczęła pod nadzorem prokuratury śledztwo.

Żołnierze jechali nieoznakowanym starem. Armia zabiera głos

Jak podaje RMF FM, Wojsko Polskie tłumaczy, że ciężarówka nie posiadała standardowych tablic rejestracyjnych, bo numery zostały namalowane na bocznej i tylnej burcie pojazdu.

d17kgrp

Zobacz też: polski okręt wojenny w akcji. Możliwości ORP Ślązak robią wrażenie

Przeczytaj też:

Źródło: RMF FM

d17kgrp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d17kgrp
Więcej tematów