ycipk-4lgpks

Podejrzenie podrobienia weksli Kamila Durczoka. Sąd nie zgodził się na zwolnienie banku z tajemnicy

Sąd Okręgowy w Warszawie nie uwzględnił wniosku prokuratury o zwolnienie banku z tajemnicy. Chodzi o sprawę, którą bada katowicka prokuratura. Sprawdza, czy zostały podrobione weksle na 2 mln franków, które Kamil Durczok złożył w banku na zabezpieczenie kredytu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kamil Durczok, były dziennikarz TVN i Polsat
Kamil Durczok, były dziennikarz TVN i Polsat (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
ycipk-4lgpks

- Sąd Okręgowy w Warszawie nie uwzględnił wniosku prokuratury o zwolnienie z tajemnicy bankowej. Sąd zarzucił temu wnioskowi ogólnikowość i niewskazanie konkretnych osób, które miałyby złożyć zeznania - poinformowała "Super Express" prokurator Ewa Bialik, rzecznik Prokuratury Krajowej.

Jak dodała, sąd jednocześnie wskazał, że "dopiero analiza dokumentów bankowych, o które wnioskowała prokuratura pozwoli na ustalenie osób, których przesłuchanie jest konieczne w toku postępowania".

To nie koniec sprawy. Prokuratura złożyła apelację, a bank zawiadomił Prokuraturę Regionalną w Katowicach o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na podrobieniu weksli - dowiedział się dziennik.

ycipk-4lgpks

Prokuratura potwierdza

- W prokuraturze toczy się postępowanie w sprawie uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa podrobienia podpisów poręczyciela na dwóch wekslach, czym doprowadzono do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, które zostało zainicjowane z zawiadomienia pokrzywdzonej osoby fizycznej, a następnie banku - powiedziała prokurator Agnieszka Wichary, rzeczniczka prasowa Prokuratury Regionalnej w Katowicach.

Pełnomocnik Kamila Durczoka, adwokat Łukasz Isenko twierdzi jednak, że "wszystkie okoliczności brania kredytu były znane małżonce, ona uczestniczyła w podpisywaniu tych dokumentów, podobnie jak przedstawiciel banku".

ycipk-4lgpks

Była żona dziennikarza Marianna Dufek nie chciała komentować tej sprawy.

Nie podpisała się na wekslach?

Przypomnijmy: Kamil Durczok w 2009 r. złożył w banku weksle na kwotę 2 mln franków szwajcarskich, które miały być poręczeniem kredytu na zakup domu w Szczyrku. Na dokumencie widniały podpisy obojga małżonków.

W czerwcu 2019 r. była żona Durczoka dostała wezwanie do banku. Dziennikarka dowiedziała się, że musi wykupić weksel poręczyciela, ponieważ kredytobiorca nie uiścił należności.

ycipk-4lgpks

Jak donosi portal TVP Info, Marianna Dufek zakwestionowała autentyczność swojego podpisu na wekslu. Dodatkowo stwierdziła, że nigdy nie widziała dokumentu, ani nie była obecna przy jego składaniu w banku.

W lipcu 2019 r. prawnicy reprezentujący Dufek złożyli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. W sierpniu sprawą zajęła się prokuratura, która wszczęła śledztwo. Za fałszowanie papierów wartościowych grozi kara nawet 25 lat pozbawienia wolności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-4lgpks
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4lgpks

ycipk-4lgpks
ycipk-4lgpks