Trwa ładowanie...
d2nhycw

Podejrzani o napaść na policjantów aresztowani

Sąd w Żyrardowie aresztował w poniedziałek cztery osoby, podejrzane o udział w bójce i pobiciu policjantów - poinformował rzecznik mazowieckiej policji, komisarz Tadeusz Kaczmarek.

Share
d2nhycw

W sobotę nad ranem wracający do domu policjanci - kobieta i dwóch mężczyzn - natknęli się na grupę młodych ludzi, którzy obrzucili ich samochód cegłami. Później napastnicy pobili policjantów. W trakcie szamotaniny odebrali im pistolet i rewolwer. Z pistoletu został trzykrotnie postrzelony jeden z funkcjonariuszy.

Przybyły na miejsce patrol żyrardowskich policjantów od razu zatrzymał jednego z uciekających napastników. W ciągu następnych kilku godzin policja zatrzymała kolejnych trzech. Odebrana napadniętym funkcjonariuszom broń została odzyskana.

Komisarz Kaczmarek przypomniał, że w niedzielę aresztowane zostały cztery osoby pod zarzutem udziału w bójce i pobiciu. W poniedziałek przed sąd będą dowożeni następni sprawcy, wśród nich ten, który postrzelił policjanta.

Sprawcy pobicia i postrzelenia to mieszkańcy Żyrardowa, w wieku od 18 do 25 lat. Kilku z nich się uczy, reszta - jak deklaruje - jest bezrobotna i znajduje się na utrzymaniu rodziny. Dwóch z zatrzymanych było już notowanych przez policję.

Stan postrzelonego policjanta jest w dalszym ciągu ciężki, ale stabilny. Policjanci z Żyrardowa i z Pruszkowa oddają krew dla rannego kolegi. (jask)

d2nhycw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nhycw
Więcej tematów