Trwa ładowanie...
drv518f

Podano datę beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego. Rzecznik Archidiecezji Warszawskiej dementuje

Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego odbędzie się w czerwcu 2020 r. Watykan wskazał ten termin, godząc się z sugestiami polskich hierarchów. Rzecznik Archidiecezji Warszawskiej dementuje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jan Paweł II, Edward Gierek i kard. Stefan Wyszyński podczas I pielgrzymki papieża do Polski w 1979 r.
Jan Paweł II, Edward Gierek i kard. Stefan Wyszyński podczas I pielgrzymki papieża do Polski w 1979 r. (PAP)
drv518f

Jak podaje "Tygodnik Powszechny" za Kongregacją Spraw Kanonizacyjnych, 1 października zbierze się komisja kardynałów i biskupów, która zatwierdzi i przedstawi papieżowi do podpisu dekret o cudzie dokonanym za wstawiennictwem prymasa.

To ostatni element konieczny do ogłoszenia kard. Wyszyńskiego błogosławionym - zauważa serwis internetowy tygodnika. Wyjaśnia też, że wcześniej cud badały i potwierdziły komisje medyczna i teologiczna.

Po podpisaniu dekretu przez papieża, data uroczystości zostanie zatwierdzona oficjalnie. Z informacji uzyskanych przez "TP" w Watykanie, na życzenie kard. Kazimierza Nycza, metropolity warszawskiego, beatyfikacja odbędzie się w czerwcu 2020 r. w Warszawie.

drv518f

Informację tę zdementował jednak na Twitterze rzecznik Archidiecezji Warszawskiej. "Nie jest prawdą, że została podana data beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego, gdyż jego proces beatyfikacyjny jeszcze się nie zakończył. Kongregacja ds Kanonizacyjnych nie podała daty beatyfikacji, lecz poinformowała o dacie najbliższego zebrania” - napisał ks. Przemysław Śliwiński.

Kardynał Wyszyński zmarł 28 maja 1981 roku. 29 maja 1989 roku rozpoczął się jego proces beatyfikacyjny. Była to inicjatywa papieża Jana Pawła II.

drv518f

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Niezamężne pracownice biura prasowego kurii zwolnione. Publicyści komentują

drv518f

Podziel się opinią

Share

drv518f

drv518f
Więcej tematów