Trwa ładowanie...

Pobicie 14-latki w Warszawie. Premier zareagował w stanowczy sposób

Nastolatka została zaatakowana ze względu jej pochodzenie. Do napaści w stanowczych słowach odniósł się premier. "Nie ma miejsca na rasizm w Polsce. Atak na dziewczynkę z powodu koloru jej skóry jest godny najwyższego potępienia. Zrobimy wszystko, żeby Polska była bezpieczna dla każdego" - napisał Morawiecki.

Share
Pobicie 14-latki w Warszawie. Premier zareagował w stanowczy sposób
Źródło: Agencja Gazeta
d2ikv38

W Warszawie została pobita ciemnoskóra 14-letnia Turczynka. Do ataku na dziewczynkę doszło, gdy wracała ze szkoły. Sprawcą miał być ok. 40-letni mężczyzna.

Sprawca miał krzyczeć "Polska dla Polaków".

Dziewczynka o wszystkim powiedziała ojcu, który zabrał ją do szpitala. Następnie sprawę zgłosili na policji - informuje RMF FM.

d2ikv38

Rzecznik stołecznej prokuratury stwierdził, że napastnik dopuścił się wobec 14-latki "zachowania o znamionach co najmniej naruszenia nietykalności cielesnej".

Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie. Do sądu wpłynął także wniosek o przesłuchanie dziewczynki.

Reakcja premiera

"Atak na dziewczynkę z powodu koloru jej skóry jest godny najwyższego potępienia. Zrobimy wszystko, żeby Polska była bezpieczna dla każdego" - napisał Mateusz Morawiecki na Twitterze.

Wcześniej na ten sam temat wypowiadał się Mariusz Błaszczak. Poinformował, że zobowiązał Komendanta Głównego Policji, aby objął osobistym nadzorem śledztwo w sprawie pobicia 14-latki". "Liczę na jak najszybsze efekty. Zero tolerancji dla bandytów" - napisał na swoim profilu.

d2ikv38

Podziel się opinią

Share
d2ikv38
d2ikv38
Więcej tematów