Trwa ładowanie...

Po wpadkach TVP Czabański wezwał Kurskiego na rozmowę. Pozycja prezesa zagrożona?

Po ostatnich wpadkach Telewizji Polskiej przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański wezwał na rozmowę prezesa TVP Jacka Kurskiego. - Zgodził się ze mną, że popełniono błędy - mówi Wirtualnej Polsce Czabański. I dodaje, że podstawą do oceny pracy prezesa Telewizji Publicznej będzie przeprowadzony wkrótce audyt finansowy.

Share
Po wpadkach TVP Czabański wezwał Kurskiego na rozmowę. Pozycja prezesa zagrożona?
Źródło: WP.PL, Fot: Wojciech Nieśpiałowski
d1nuyjn

WP: Po programie w TVP Info, w którym w ramach prowokacji dziennikarskiej podano fałszywą informację, że lider partii Ryszard P. został aresztowany za szpiegostwo, zapowiedział pan rozmowę z prezesem Telewizji Polskiej Jackiem Kurskim. Doszło do niej?

- Tak, rozmawialiśmy.

d1nuyjn

WP: Przyjął pana krytykę?

- Jacek Kurski się ze mną zgodził w sprawie tej prowokacji. Też uważa, że to był błąd TVP i autorów audycji, który źle wpłynął na wizerunek mediów publicznych. Nie było w tej sprawie między nami żadnej dyskusji.

WP: A przekonał go pan w sprawie tego, że publiczna telewizja nie jest dobrym miejscem dla disco polo?

- Tutaj nie znaleźliśmy porozumienia. Uważam, że to bardzo zły ruch programowy. Rozumiem, że można i trzeba opisywać zjawisko disco polo, bo jest ciekawe socjologicznie. Można pokazać trochę tej produkcji, ale okazjonalnie. To jednak nie może wejść do oferty programowej. Jest już specjalny kanał Polo TV który puszcza tę muzykę i nie ma potrzeby, by robić mu konkurencję.

d1nuyjn

WP: Jak prezes Kurski bronił swojej decyzji?

- Przedstawił argumenty o popularności tej muzyki. Uważam jednak, że trzeba szukać złotego środka, żeby nie było tak, że TVP lansuje tę muzykę, ale też, że nie jest na nią całkowicie głucha. Innym wypadku ludzie zaczną pytać, po co mają płacić abonament, skoro w zamian dostają disco polo.

WP: Kredyt zaufania wobec Jacka Kurskiego powoli się wyczerpuje?

- W pewnych rzeczach się zgadzamy, w pewnych wymieniamy poglądy. Czekam na coroczny audyt Telewizji Polskiej. To kwestia pewnie kilku tygodni. W ramach kontroli będą sprawdzone m.in. wszystkie nagrody i premie, o których donosiły media. Czekajmy na jego wyniki. To one zdecydują o ocenie działalności TVP.

d1nuyjn

Podziel się opinią

Share
d1nuyjn
d1nuyjn
Więcej tematów