Trwa ładowanie...
d44wxh4

PO wnioskuje do CBA. Chodzi o majątek Kaczyńskiego

Platforma Obywatelska wystąpiła do Centralnego Biura Antykorupcyjnego o pilne zbadanie oświadczeń majątkowych składanych przez Jarosława Kaczyńskiego. To reakcja partii na publikacje "Gazety Wyborczej", która ujawniła treść rozmów prezesa PiS ws. budowy dwóch wieżowców w centrum Warszawy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
O złożeniu wniosku poinformował poseł PO Cezary Tomczyk
O złożeniu wniosku poinformował poseł PO Cezary Tomczyk (East News)
d44wxh4

- W polityce najważniejsza jest wiarygodność, a najgorsze, co można zrobić, to oszukać własnych wyborców. To, co wyłania się z tych słów, to właśnie próba oszukania własnych wyborców, ukrycia pewnych faktów, utrzymania pewnych mitów co do uczciwości i skromności Jarosława Kaczyńskiego - podkreślił podczas konferencji prasowej w Sejmie poseł PO Cezary Tomczyk.

Jak twierdzi polityk, prezes PiS "stracił wiarygodność" i próbował oszukać opinię publiczną ws. swojego statusu materialnego. Tomczyk podkreśla, że CBA musi zbadać oświadczenia majątkowe Jarosława Kaczyńskiego.

d44wxh4

- CBA jako instytucja zaufania publicznego, kiedyś była taką instytucją, ma ustawowy obowiązek sprawdzania oświadczeń majątkowych posłów. Dzisiaj jest wielkie "sprawdzam" dla polskiego państwa i wielkie "sprawdzam" dla polskich służb - zaznaczył.

Zobacz także: „Chora sytuacja”. Borys Budka o taśmach z prezesem Kaczyńskim

Na konferencji PO głos zabrał również Krzysztof Brejza. Poseł Platformy zastanawiał się, "dlaczego w oświadczeniu majątkowym prezes PiS twierdzi, że nie zajmuje się prowadzeniem działalności gospodarczej", skoro nagrania "Wyborczej" temu przeczą.

d44wxh4

- W prawie nie ma świętych krów. Jeżeli ktoś potwierdza nieprawdę w oświadczeniu majątkowym pod rygorem odpowiedzialności karnej, powinien ponieść taką odpowiedzialność. Od tego jest Centralne Biuro Antykorupcyjne - powiedział Brejza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d44wxh4

Podziel się opinią

Share

d44wxh4

d44wxh4
Więcej tematów