Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Wideo
Najnowsze
Po spotkaniu Schetyna-Petru. "Na co dzień jesteśmy konkurencją"
Mariusz Szymczuk

Po spotkaniu Schetyna-Petru. "Na co dzień jesteśmy konkurencją"

- Lidera opozycji pokazują sondaże, a na końcu będzie nim ten, kto wygra wybory z PiS i obejmie władzę. Na co dzień jesteśmy konkurencją i tu się nic nie zmieniło - powiedział Ryszard Petru (Nowoczesna) po spotkaniu z Grzegorzem Schetyną (PO). Lider Platformy, pytany, czy możliwa jest w przyszłości koalicja, odpowiedział, że najbliższe wybory odbędą się za ponad dwa lata i dużo zmieni się do tego czasu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

- Rozmawialiśmy o taktyce i współpracy naszych partii oraz o dalszych krokach w sprawie Trybunału Konstytucyjnego - powiedział Schetyna. Petru potwierdził wspólne stanowisko dotyczące TK. - Dopóki prezydent Andrzej Duda nie przyjmie ślubowania trzech sędziów wybranych w czerwcu, nie ma możliwości, aby rozmawiać na temat pseudokompromisowych propozycji - stwierdził lider Nowoczesnej.

Obaj politycy podkreślali po spotkaniu również chęć wspólnego działania w Europie i ocenę debaty na temat Polski oraz Komisji Weneckiej. - Ważne jest, aby ten przekaz w sprawach europejskich był wspólny. Nie tylko z PO, ale również PSL i PiS - zastrzegł Petru.

Spotkanie odbyło się w biurze Nowoczesnej w Sejmie.

O powyborczej koalicji z PO mówił lider Nowoczesnej Ryszard Petru w trakcie dyskusji z internautami organizowanej przez "Rzeczpospolitą". Wtedy to Petru, odpowiadając na pytanie, czy możliwa jest koalicja Nowoczesna-PO, powiedział: - To zależy od programu i ludzi. W PO po przegranej zmieni się lider. Zobaczymy, czy PO będzie dalej stawała się bardziej etatystyczna, czy nie.

Jeszcze przed wyborami parlamentarnymi mówiło się o cichym porozumieniu Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Na początku stycznia powiedziała o tym europosłanka PO. - Ja bym chyba rzeczywiście wolała, żeby to była jedna partia. Zresztą były takie starania, żeby to była jedna partia - powiedziała Róża Thun w programie "Babilon" TVN24.

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów