Trwa ładowanie...
dhm4heh
nowy jork

Po śnieżycy wznowiono w Nowym Jorku ruch samochodowy. 19 ofiar śmiertelnych na wschodzie USA

• Przywrócono ruch samochodowy w Nowym Jorku
• 19 ofiar śmiertelnych śnieżyc we wschodniej części USA
• W niedzielę odwołano około 3750 rejsów lotniczych. W Nowym Jorku samoloty są przyjmowane
• Waszyngton potrzebuje 4 tys. dodatkowych ochotników do odśnieżania
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wielkie odśnieżanie w sparaliżowanym Waszyngtonie
Wielkie odśnieżanie w sparaliżowanym Waszyngtonie (PAP/EPA, Fot: Michael Reynolds)
dhm4heh

Spowodowany znacznymi opadami śniegu zakaz ruchu samochodowego w Nowym Jorku i jego okolicach został w niedzielę uchylony, ale jezdnie większości ulic w stołecznym Waszyngtonie były w godzinach porannych nadal praktycznie wymarłe.

O północy z soboty na niedzielę w nowojorskim Central Parku zmierzono 26,8 cali (68 centymetrów) śniegu czyli niewiele mniej niż rekordowe 26,9 cali z roku 2006.

Atak zimy na całą wschodnią połać USA spowodował co najmniej 19 ofiar śmiertelnych. 13 ludzi zginęło w sobotę w związanych z trudnymi warunkami pogodowymi wypadkach drogowych w stanach Arkansas, Karolina Północna, Kentucky, Ohio, Tennessee i Wirginia. Przy odgarnianiu śniegu zmarła jedna osoba w Maryland i trzy w Nowym Jorku, a w Wirginii dwóch ludzi padło ofiarą wychłodzenia.

dhm4heh

W Waszyngtonie na razie uprzątnięto śnieg z głównych arterii, a jego burmistrz Muriel Bowser zgłosiła publicznie zapotrzebowanie na 4 tys. dodatkowych ochotników do pomocy w pracach porządkowych poza 2 tys., którzy się już zgłosili. Pokrywa śniegu sięgnęła 17,8 cali (45,2 centymetrów) grubości, co wcześniej zostało w Waszyngtonie przewyższone tylko trzy razy.

W niedzielę rano czasu lokalnego gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo zniósł zakaz korzystania z samochodów w metropolii nowojorskiej i na Long Island, ale nie odwołał stanu pogotowia. W Nowym Jorku ponownie otwarto mosty i tunele drogowe oraz nadziemne odcinki metra.

Śledzący połączenia lotnicze portal internetowy FlightAware.com podał, że w komunikacji powietrznej odwołano w niedzielę około 3750 rejsów, a na poniedziałek przewiduje się anulowanie 700. Jak poinformował na konferencji prasowej Cuomo, nowojorski międzynarodowy port lotniczy im. Kennedy'ego przyjmuje już samoloty i zaczną one wkrótce także z niego startować.

Śnieżyca spowodowała przerwanie dostaw prądu do około 150 tys. odbiorców w Karolinie Północnej i 90 tys. w New Jersey.

Wywołany wichurą przybór wód morskich na wschodnim wybrzeżu był w sobotę miejscami wyższy niż w trakcie huraganu Sandy ponad trzy lata temu, ale zmiana kierunku wiatru sprawiła, iż w niedzielę zagrożenie powodziowe znacznie spadło.

dhm4heh

Podziel się opinią

Share

dhm4heh

dhm4heh
Więcej tematów