ycipk-gp93dp

PO składa zawiadomienie ws. Zbigniewa Ziobry

Politycy PO zawiadamiają prokuraturę o możliwości popełnienia przez prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobrę przestępstwa niedopełnienia obowiązków. Twierdzą, że po publikacji raportu Episkopatu minister sprawiedliwości powinien podjąć konkretne działania ws. pedofilii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poseł Cezary Tomczyk twierdzi, że Ziobro nie zajął się przypadkami pedofilii w Kościele katolickim
Poseł Cezary Tomczyk twierdzi, że Ziobro nie zajął się przypadkami pedofilii w Kościele katolickim (PAP, Fot: Piotr Nowak)
ycipk-gp93dp

Poseł Cezary Tomczyk podczas konferencji zauważył, że raporcie Konferencję Episkopatu Polski znalazły się "bardzo twarde dane", z których jasno wynika, ile dzieci w Polsce padło ofiarą molestowania. - Mimo tego prokuratura Zbigniewa Ziobry nie zrobiła w tej sprawie nic - uznał.

Jego zdaniem państwo nie pomaga dziś ofiarom. - Dlaczego próbuje zamiatać tę wielką aferę pod dywan? - pytał. Tomczyk powiedział, że "państwo PiS nie stanęło na wysokości zadania, że nie stanęło po stronie dzieci, po stronie ofiar".

ycipk-gp93dp

Sławomir Nitras chciał wiedzieć, dlaczego "Zbigniew Ziobro i rządząca partia nie wszczynają śledztw w przypadku oczywistych przestępstw i to przestępstw zagrożonych bardzo wysoką sankcją".

Zobacz także: Atak radnego na policjanta. Zbigniew Ziobro chce wyższej kary

Politycy podkreślili, że z tego względu PO składa zawiadomienie do prokuratury na "bezczynność działań" prokuratora generalnego i zarzuca mu niedopełnienie obowiązków.

ycipk-gp93dp

Z danych przedstawionych przez KEP wynika, że od 1990 r. ofiarą molestowania seksualnego w Kościele padło 625 osób poniżej 18 roku życia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-gp93dp
ycipk-gp93dp