Trwa ładowanie...

PO składa kolejne zawiadomienie do prokuratury ws. głosowań 16 grudnia

PO składa kolejne zawiadomienie w sprawie głosowań 16 grudnia w Sali Kolumnowej Sejmu. Tym razem chodzi o sekretarzy tego posiedzenia i możliwość niedopełnienia obowiązków. Wątpliwości PO budzi sposób liczenia głosów.

Share
PO składa kolejne zawiadomienie do prokuratury ws. głosowań 16 grudnia
Źródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d361ldn

Cezary Tomczyk z PO mówił o możliwości popełnienia przestępstwa przez sekretarzy. - Nie może być tak, że sekretarze Sejmu nie dopełniają swoich obowiązków, nie może być tak, że wymuszają na marszałku Sejmu poświadczenie nieprawdy - mówił Tomczyk.

Jak dodał doniesienie to konsekwencja innego zawiadomienia, które PO złożyła w prokuraturze 19 grudnia. Tam z kolei zarzuciła przekroczenie uprawnień marszałkowi Sejmu Markowi Kuchcińskiemu w związku z przeniesieniem głosowań z Sali plenarnej do Sali Kolumnowej.

Stało się tak, ponieważ 16 grudnia opozycja przez wiele godzin blokowała mównicę, uniemożliwiając prowadzenie obrad. Protest opozycji miał związek z wykluczeniem z posiedzenia posła PO Michała Szczerby i planowanymi przez Kuchcińskiego zmianami zasad pracy dziennikarzy w Sejmie.

(oprac. Bartosz Lewicki)

d361ldn

Podziel się opinią

Share
d361ldn
d361ldn
Więcej tematów