Trwa ładowanie...
28-06-2016 12:25

Po rezygnacji Renaty Skawińskiej Kamil Bracha p.o. komendanta CBŚP

• Mł. insp. Kamil Bracha jest od wtorku p.o. komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji
• Dotychczasowa szefowa CBŚP insp. Renata Skawińska złożyła rezygnację

Po rezygnacji Renaty Skawińskiej Kamil Bracha p.o. komendanta CBŚPŹródło: WP, fot: Marcin Gadomski
d4jm8um
d4jm8um

Zgodnie z ustawą o policji komendanta CBŚP powołuje i odwołuje szef MSWiA na wniosek szefa KGP. - Pani komendant insp. Renata Skawińska zwróciła się z prośbą o odwołanie jej z tego stanowiska z przyczyn stricte osobistych. Ja tę prośbę przedstawiłem ministrowi spraw wewnętrznych i administracji panu Mariuszowi Błaszczakowi. Ta prośba została przyjęta. Od dzisiaj obowiązki komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji pełni dotychczasowy zastępca pan mł. insp. Kamil Bracha - powiedział komendant główny policji nadinsp. Jarosław Szymczyk.

Dopytywany dodał, że Bracha jest obecnie pełniącym obowiązki komendanta. - Aczkolwiek pan inspektor Kamil Bracha od wielu lat pełni służbę w CBŚP. Od kilku miesięcy na stanowisku zastępcy komendanta CBŚP. Wcześniej był naczelnikiem zarządu CBŚP w Katowicach, a więc w największym polskim garnizonie policji, z dużym doświadczeniem, kompetencjami, z gwarancją sprawnego dowodzenia tą niezwykle istotną komórką policji - powiedział komendant główny, który przed objęciem tego stanowiska był komendantem wojewódzkim policji w Katowicach.

Szymczyk zaznaczył, że za wcześnie jeszcze na ostateczną deklarację, czy Bracha będzie szefem CBŚP na stałe.

Rezygnacja komendant CBŚP

Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz, insp. Skawińska złożyła rezygnację ze stanowiska komendanta CBŚP z powodu problemów zdrowotnych. W ostatnim czasie komendant przebywała na zwolnieniu lekarskim po tym, jak zasłabła w pracy. O możliwości jej rezygnacji mówiło się nieoficjalnie od kilku tygodni.

d4jm8um

Skawińska była szefową CBŚP od grudnia 2015 r. To pierwsza w historii Biura kobieta na tym stanowisku. Wcześniej kierowała m.in. warszawskim zarządem CBŚP, była też szefową śląskiego zarządu CBŚP. W policji służy od 24 lat.

CBŚ powstało w 2000 r. z połączenia działającego od 1994 r. Biura do Walki z Przestępczością Zorganizowaną KGP i powołanego w 1997 r. Biura do Spraw Narkotyków KGP. 9 października 2014 r., zgodnie z nowelizacją ustawy o policji, przekształcone zostało w Centralne Biuro Śledcze Policji.

d4jm8um
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jm8um
Więcej tematów