Trwa ładowanie...

PO przed PiS. Najnowszy sondaż polityczny

Zmiana na pozycji lidera w sondażu poparcia dla partii politycznych. Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, 31 proc. ankietowanych zagłosowałoby na Platformę Obywatelską. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24. Partia Grzegorza Schetyny zanotowała wzrost o 4 punkty procentowe w porównaniu do badania z marca i wysunęła się na pozycję lidera.

PO przed PiS. Najnowszy sondaż politycznyŹródło: PAP, fot: Artur Reszko
d4aol8k
d4aol8k

Duże zmiany

W badaniu przeprowadzonym przez Kantar Millward Brown SA 31 proc. respondentów deklaruje, że zagłosowałoby na PO. Drugie miejsce przypadłoby liście tworzonej wspólnie przez PiS, Polskę Razem i Solidarną Polskę. Partie tworzące obecny rząd wskazuje 29 proc. badanych (bez zmian w porównaniu do sondażu z marca). Na trzecim miejscu znalazło się ugrupowanie Kukiz'15 z poparciem 10 proc. respondentów (bez zmian).

Do Sejmu weszłyby też: Sojusz Lewicy Demokratycznej - 6 proc. (spadek o 2 punkty procentowe) i Nowoczesna - 5 proc. (spadek o 3 punkty procentowe).

Szacowana frekwencja - 52 proc.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Sondaż na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez Millward Brown SA w dniach 24-25 kwietnia 2017 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wynosiła 1001 osób.

d4aol8k

Polityczne komentarze

- To jest przykład sondażu wprowadzającego w błąd. Nie wierzę, żeby komuś urosło dziesięć, piętnaście procent w ciągu tygodnia - powiedział Wirtualnej Polsce Dominik Tarczyński. Poseł PiS dodał, że "w historii Polski nie zdarzyło się, aby komuś tak szybko urosło".

- W różnych sondażach od kilku miesięcy widzimy, jak PO zyskuje, a PiS traci. To jest potwierdzenie pewnej tendencji - stwierdził z kolei Jan Grabiec. W rozmowie z Wirtualną Polską, polityk Platformy ocenił, że sondaż jest potwierdzeniem tego, że kredyt zaufania dla rządzących właśnie się skończył.

Źródło: WP, TVN24

d4aol8k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4aol8k
Więcej tematów