Trwa ładowanie...

Po Poznaniu kursował tramwaj z tulipanami dla wszystkich pań

• O Dniu Kobiet w Poznaniu pamiętało także MPK oraz Klub Miłośników Pojazdów Szynowych • Po centrum miasta kursował specjalny tramwaj, z którego wysiadali członkowie KMPS, rozdając tulipany wszystkim poznaniankom • Kwiaty na ulicach 8 marca rozdawali także niepełnosprawni ze Stowarzyszenia Na Tak
Share
Po Poznaniu kursował tramwaj z tulipanami dla wszystkich pań
Źródło: WP, Fot: Zenon Kubiak
d2w13gf

8 marca każda kobieta powinna otrzymać chociaż jeden symboliczny kwiatek. O święcie pamiętało także MPK, które wraz z Klubem Miłośników Pojazdów Szynowych podobnie jak w poprzednich latach przygotowało tulipany dla mieszkanek Poznania. Od godz. 12 po centrum Poznania kursował specjalny tramwaj oznaczony numerem 0, zatrzymując się na każdym przystanku. Z wnętrza wysiadali członkowie Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych z tulipanami dla wszystkich pań.

- To nasza coroczna akcja, która zawsze spotyka się z bardzo miłym przyjęciem ze strony wszystkich pań – mówi Dawid Szymański z KMPS. – Tramwaj będzie kursował przez trzy godziny. Trudno nam powiedzieć, ile dokładnie kwiatów mamy przygotowane, ale zapewniam, że dla żadnej z pań na pewno ich nie zabraknie – dodaje.

Reakcje poznanianek rzeczywiście były bardzo pozytywne. Tulipany z uśmiechem przyjmowały wszystkie panie niezależnie od wieku, także te, które już miały w rękach kwiaty wręczone im tego dnia wcześniej przez mężów, narzeczonych, chłopaków, czy kolegów z pracy.

d2w13gf

- Dla każdej kobiety otrzymanie kwiatka to bardzo miły gest. Fakt, że rozdaje je MPK jest tym większym pozytywnym zaskoczeniem – mówi Wirtualnej Polsce pani Maria, mieszkanka Winograd, która otrzymała tulipana na przystanku przy ul. Gwarnej. – Sama jeżdżę po mieście wyłącznie tramwajami i autobusami i jako starsza osoba przyznaję, że jakość komunikacji miejskiej jest coraz wyższa, przede wszystkim nowe tramwaje są bardzo wygodne – dodaje.

W okolicach ulic Fredry i Kościuszki tulipany poznaniankom wręczały też osoby z zespołem Downa, które są podopiecznymi Stowarzyszenia Na Tak. Akcja już przed rokiem spotkała się z bardzo miłym przyjęciem, dlatego w tym roku zdecydowano się ją powtórzyć.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2w13gf

Podziel się opinią

Share
d2w13gf
d2w13gf
Więcej tematów