Trwa ładowanie...
d3067ey
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
+4

Po nieudanym puczu w Turcji zatrzymano już tysiące osób. Minister zapowiada kolejne aresztowania

• Wśród aresztowanych znalazł się generał lotnictwa Bekir Ercan Van
• Minister sprawiedliwości zapowiedział, że to nie koniec zatrzymań
• Ponadto władze odwołały już z funkcji prawie trzy tysiące sędziów i prokuratorów
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aresztowania w Turcji
Aresztowania w Turcji (AFP, Fot: SAKIS MITROLIDIS)
d3067ey

W Turcji po nieudanym przewrocie wojskowym zatrzymano już sześć tysięcy osób, zatrzymań ma być więcej - poinformowała telewizja NTV, powołując się na ministra sprawiedliwości Bekira Bozdaga.

- Działania prawne będą kontynuowane - powiedział Bozdag, sugerując, że należy spodziewać się kolejnych zatrzymań.

W aresztach znajdują się czołowi generałowie i setki wojskowych. Władze odwołały już z funkcji prawie trzy tysiące sędziów i prokuratorów, a śledczy przygotowują procesy pod zarzutem próby obalenia rządu.

d3067ey

Wcześniej informowano, że tureckie władze aresztowały w bazie lotniczej Incirlik oficerów, podejrzanych o popieranie nieudanego zamachu stanu. Według dziennika "Hurriyet" wśród aresztowanych jest generał lotnictwa Bekir Ercan Van i kilkunastu oficerów niższych stopni. Wszyscy są teraz przesłuchiwani. Przedstawiciel tureckich władz powiedział w sobotę, że podejrzewają one, iż w Incirlik tankowano samoloty, używane przez puczystów.

Położone na południu Turcji lotnisko Incirlik jest od zeszłego roku główną bazą amerykańskich samolotów, walczących z Państwem Islamskim w Syrii. W sobotętureckie siły bezpieczeństwa zablokowały dostęp do bazy i odcięły dopływ prądu. Loty amerykańskich samolotów zostały zawieszone.

W nieudanym puczu wojskowym, który wybuchł w Turcji z piątku na sobotę zginęło co najmniej 265 osób - wśród prorządowych wojskowych i cywilów, a ponad 1400 zostało rannych. Władze podają, że zginęło co najmniej 104 spiskowców.

Podziel się opinią

Share

d3067ey

d3067ey
d3067ey
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów