PolskaPO i LiD: nie rozmawialiśmy ws. ustawy medialnej

PO i LiD: nie rozmawialiśmy ws. ustawy medialnej

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski (PO) oraz szef klubu Lewicy i Demokratów Wojciech Olejniczak zaprzeczyli informacjom, by Platforma i LiD prowadziły negocjacje w sprawie poparcia dla projektu ustawy medialnej.

"Rzeczpospolita" napisała, że minister w Kancelarii Premiera Rafał Grupiński (PO) zaprosił na spotkanie liderów LiD. Zdaniem gazety, PO liczy na szybkie porozumienie z LiD w sprawie projektu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, nad którym pracuje Sejm.

Grupiński powiedział, że nie zapraszał liderów LiD do rozmów w sprawie projektu ustawy medialnej. Nie ma takich rozmów - zapewnił. Dodał jednocześnie, że nie wie, czy takie rozmowy będą prowadzone w przyszłości.

Zdrojewski zaprzeczył, by prowadzono negocjacje dotyczące projektu ustawy medialnej z lewicą. Wielokrotnie słyszałem, że przedstawiciele klubu Platformy Obywatelskiej rozmawiają z LiD-em o ewentualnym poparciu, ale były to informacje nieprawdziwe - powiedział Zdrojewski w rozmowie z radiem TOK FM.

Również Olejniczak zdementował rano w radiowej "Trójce" doniesienia "Rzeczpospolitej". Nie są prowadzone w tej sprawie żadne rozmowy - powiedział. Mam nieodparte wrażenie, że Platformie Obywatelskiej wcale nie zależy na tym, by w jakikolwiek sposób zmienić prawo medialne - dodał szef klubu LiD.

_ Jak czytam wypowiedzi pani poseł Iwony Śledzińskiej-Katarasińskiej, która mówi, że nasze poprawki są nie do przyjęcia, to oznacza to, że żadnego porozumienia nie będzie i żadne rozmowy z panami ministrem Grupińskim nic tutaj nie pomogą_ - zaznaczył Olejniczak. Szef klubu LiD dodał jednak, że jego ugrupowanie jest otwarte na dyskusję.

Po piątkowej debacie w Sejmie projekt noweli ustawy o radiofonii i telewizji, autorstwa PO, został ponownie skierowany do dalszych prac w komisji. Platforma i LiD zgłosiły poprawki. PiS chce odrzucenia projektu w całości. Projekt ma ograniczyć kompetencje KRRiT i zmienić sposób powoływania zarządów i rad nadzorczych TVP i Polskiego Radia.

Źródło artykułu:PAP

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)