Trwa ładowanie...

PO dogania PiS. Tak Paweł Szefernaker komentuje najnowszy sondaż

- Jeszcze trzy miesiące temu w sondażu tej samej pracowni dla tej samej gazety Nowoczesna doganiała Prawo i Sprawiedliwość, dziś (...) można rzec - jest na dnie - stwierdził minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Paweł Szefernaker, komentując sondaż IBRiS dla "Rzeczpospolitej". PiS, według badania, dzielą od PO już tylko 2 punkty procentowe przewagi.

Share
PO dogania PiS. Tak Paweł Szefernaker komentuje najnowszy sondaż
Źródło: PAP, fot: Tytus Żmijewski
dtlq5ez

Z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" wynika, że PiS może liczyć na 29 proc. poparcia (strata 5 punktów procentowych), a PO, zyskawszy 10 punktów - na 27 proc. (więcej na ten temat)

Co na to Szefernaker? - Nie można prowadzić polityki, opierając się o sondaże, my mieliśmy przez parę lat takich premierów i poprzednią władzę, która opierała się o sondaże (...), ale to nie miało nic wspólnego z polityką, z dobrem państwa, i wiemy, jak te rządy po ośmiu latach się skończyły. Nie należy prowadzić polityki przez pryzmat sondaży. Na pewno trzeba je obserwować, na pewno, jeżeli są trendy, trzeba z nich wyciągać wnioski, ale nie należy podejmować decyzji pod wpływem sondaży - mówił na antenie radiowej Jedynki.

- Mądra, pokorna władza analizuje to, co się dzieje w przestrzeni publicznej, ale wyciągać wnioski i przejmować należy się pewnymi trendami - dodał.

Jak podkreśla IBRiS, przyczyny dużych różnic w notowaniach Prawa i Sprawiedliwości i Platformy Obywatelskiej należy upatrywać w wyborze Donalda Tuska na kolejną kadencję przewodniczącego Rady Europejskiej. Przypomnijmy, polski rząd jako jedyny z 28 krajów sprzeciwiał się jego ponownej nominacji.

dtlq5ez

Podziel się opinią

Share
dtlq5ez
dtlq5ez
Więcej tematów