Trwa ładowanie...
d3ok1hd

Po 12 latach złapali sprawców brutalnej zbrodni?

Policjanci ze Skierniewic wspierani przez łódzkich antyterrorystów zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napad i zabójstwo 12 lat temu jubilera. Bandyci zastrzelili właściciela sklepu i zrabowali biżuterię wartą 45 tys. zł.

Share
d3ok1hd

Obu podejrzanych zatrzymano na terenie powiatu żyrardowskiego (Mazowieckie). 29-letni Cezary Z. i 32-letni Rafał P. usłyszeli zarzut zabójstwa z użyciem broni palnej. Młodszy z nich podczas przesłuchania przyznał się do zbrodni i złożył wyjaśnienia; wskazał też na udział drugiego z mężczyzn - powiedział rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania.

Prokuratura wystąpiła do sądu o ich aresztowanie. Młodszemu mężczyźnie grozi kara 25 lat więzienia, starszemu - dożywocie.

Do napadu doszło 28 marca 2000 roku w centrum miasta przy ulicy Rynek w Skierniewicach. Nikt z przechodniów go nie zauważył. Policję zaalarmowała po południu klientka, która przyszła do jubilera. W sklepie znaleziono postrzelonego w głowę, zakrwawionego 58-letniego właściciela sklepu. Mężczyznę przewieziono do szpitala, ale pomimo szybko udzielonej pomocy medycznej zmarł po trzech godzinach.

d3ok1hd

Ustalono wówczas, że napadu dokonało prawdopodobnie dwóch szczupłych, wysokich mężczyzn w wieku około 20 lat. Bandyci postrzelili sprzedawcę w głowę i zrabowali różnego rodzaju wyroby jubilerskie oraz gotówkę o łącznej wartości ok. 45 tys. zł. Po zbrodni uciekli pomiędzy okoliczne bloki.

Policjanci zabezpieczyli wówczas wiele śladów kryminalistycznych, ale nie udało się doprowadzić do ustalenia sprawców; śledztwo umorzono.

Jak poinformował rzecznik skierniewickiej policji Artur Bisingier kilka lat temu pojawiły się nowe informacje mogące doprowadzić do ustalenia sprawców. W wyniku pracy operacyjnej skierniewickim policjantom udało się ustalili dwóch podejrzanych o dokonanie zbrodni.

Ustalono też, że po napadzie bandyci wynieśli łup w reklamówkach. Uciekając porzucili w śmietniku kurtki, w których dokonali napadu; pociągiem pojechali do Żyrardowa i stamtąd na pieszo wrócili do domu. Później sukcesywnie sprzedawali zrabowaną biżuterię. Starszy z nich po napadzie wielokrotnie przebywał w więzieniu.

Młodszy z podejrzanych w chwili popełnienia zbrodni nie miał skończonych 17 lat.

Policja zatrzymała do tej sprawy także siedem innych osób, w tym pięć kobiet, w wieku od 24 do 54 lat. Po przesłuchaniu w charakterze świadków, zostały one zwolnione do domu.

d3ok1hd

Podziel się opinią

Share
d3ok1hd
d3ok1hd
Więcej tematów