Trwa ładowanie...
14-07-2015 09:19

Pluton w Doodle. Google przygotowało specjalną animację

Amerykańska sonda New Horizons dotarła w okolice Plutona. To niebywały wyczyn dla współczesnych badań nad naszym układem planetarnym. Osiągnięcie NASA uhonorowała również przeglądarka Google, która przygotowała specjalny animowany Doodle.

Pluton w Doodle. Google przygotowało specjalną animacjęŹródło: Google
d5qbkak
d5qbkak

Pluton jest obecnie planetą, która kryje za sobą najwięcej tajemnic. Spora odległość od Ziemi powodowała dotychczas spore utrudnienia nad przeprowadzeniem dogłębniejszych analiz tego ciała niebieskiego. Dziewięć lat temu odmówiono nawet Plutonowi statusu "tradycyjnej" planety i zaliczono go do grupy planet karłowatych, czyli takich obiektów astronomicznych, które są pośrednie między planetą a ciałem niebieskim o niewielkich rozmiarach. Teraz nasza wiedza na temat Plutona może się zmienić. Sonda New Horizons dotarła właśnie na sam skraj Układu Słonecznego i ma zamiar bliżej przyjrzeć się tajemniczej planecie.

Symulacja przelotu New Horizons w pobliżu Plutona

W przestrzeń kosmiczną sonda New Horizons została wystrzelona dokładnie dziewięć lat temu. Dziś w nocy projekt NASA wszedł w swoją decydującą fazę. Nazwa amerykańskiej sondy wydaje się być nieprzypadkowa. New Horizons ma sprawić, że ludzkość zupełnie inaczej zacznie spostrzegać Plutona i być może ponownie zostanie on uznany za jedną z planet Układu Słonecznego. Na razie na Ziemię zostały przesłane pierwsze fotografie ukazujące strukturę i geologię Plutona. Docelowo ma zostać stworzona dokładna mapa planety oraz jego największego naturalnego satelity - Charona. New Horizons zbada również atmosferę odkrytej w 1930 roku planety i ustali jej dokładne parametry fizyczne.

Z okazji wielkiego dokonania astronomicznego Google przygotowało na dziś specjalną animację Doodle, która wyświetla się w miejsce logotypu znanej wyszukiwarki. Przez najbliższe 24 godziny internauci zobaczą prostą symulację przelotu New Horizons w pobliżu Plutona.

d5qbkak
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5qbkak
Więcej tematów