Trwa ładowanie...

Pożar składowiska odpadów w Długoszynie. W akcji śmigłowce gaśnicze

Na składowisku w Długoszynie wybuchł pożar hałdy śmieci, która ma wysokość około dwudziestu metrów. Podczas akcji gaśniczej wykorzystano m.in. śmigłowce, które zrzuciły wodę, aby ochronić pobliski las.

Pożary składowisk odpadów to duży problem w Polsce Pożary składowisk odpadów to duży problem w Polsce Źródło: East News, fot: Łukasz Szeląg
d4hu90l
d4hu90l

Na ternie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Długoszynie (województwo lubuskie) wybuchł pożar. Ogień objął dużą hałdę odpadów o wysokości około dwudziestu metrów.

Rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim st. kpt. Dariusz Szymura ocenił, pożar już się nie rozprzestrzenia, ale dogaszanie hałdy odpadów może potrwać wiele godzin.

- Na szczęście w pożarze nie ma osób poszkodowanych, nie objął on również budynków i hal znajdujących się na terenie zakładu. Walka z żywiołem nie jest jednak łatwa, gdyż na hałdzie jest składowanych wiele łatwopalnych materiałów, takich jak tworzywa sztuczne czy drewno. Występuje spore zadymienie - przekazał st. kpt. Dariusz Długosz.

d4hu90l

Zobacz także: Pożar w Łukowie. Prawdopodobną przyczyną pożaru było uderzenie pioruna

Uspokaja jednak, że dym nie stanowi zagrożenia dla mieszkańców sąsiednich wsi oraz miejscowości.

Pożar składowiska odpadów w Długoszynie. W akcji śmigłowce gaśnicze

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło w piątek, 13 sierpnia, około południa. W akcji gaśniczej bierze udział 18 zastępów zawodowej, ochotniczej oraz wojskowej straży pożarnej, a także śmigłowce. Zdecydowano się na ich wykorzystanie, aby szybciej zdławić ogień i ochronić pobliski las. - Dokonały kilku zrzutów wody - dodaje rzecznik KW PSP w Gorzowie Wielkopolskim.

d4hu90l

Nie wiadomo, jakie są przyczyny pożaru na składowisku odpadów w Długoszynie. Eksperci postarają się dotrzeć do źródła ognia po zakończeniu akcji gaśniczej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4hu90l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hu90l
Więcej tematów