Trwa ładowanie...
amfetamina

Płock. CBŚP zlikwidowało fabryczkę amfetaminy

Centralne Biuro Śledcze Policji zlikwidowało kolejne laboratorium, w którym produkowano amfetaminę. Znaleziono w nim ponad 63 kilogramy amfetaminy i 10 litrów substancji, z której można otrzymać kolejne 14 kilogramów narkotyku.

Share
Płock. CBŚP zlikwidowało fabryczkę amfetaminy
Źródło: CBŚP
d307g1z

Laboratorium amfetaminy znajdowało się w jednym z domów jednorodzinnych i przylegających do niego budynkach gospodarczych w okolicach Płocka. Na początku lipca na teren posesji weszli funkcjonariusze i zatrzymali mężczyznę, który nadzorował produkcję narkotyku.

Z ustaleń funkcjonariuszy CBŚP, pracujących pod nadzorem śledczych z warszawskiego oddziału Prokuratury Krajowej, wynika, że przestępcy kupili nieruchomość pół roku wcześniej. Od początku planowali w niej uruchomić laboratorium.

Zobacz także: Giertych zadrwił z premiera. Riposta rzecznika Andrzeja Dudy

Budynki starannie przygotowano do produkcji narkotyków, nie szczędząc przy tym nakładów finansowych. W jednym z zabudowań przygotowano ukryte pomieszczenie, w którym znajdował się reaktor ciśnieniowy i inne specjalistyczne urządzenia przeznaczone do wytwarzania amfetaminy. W kolejnych pomieszczeniach przygotowano systemy chłodzenia, z wewnętrznym obiegiem wody, a także zakamuflowane pod podłogą pojemniki na odpady poprodukcyjne.

d307g1z

W drugim budynku gospodarczym zainstalowano ogromny agregat prądotwórczy o bardzo wysokiej mocy, obudowany materiałem wyciszającym. Zamaskowany i wyciszony został także kanał do odprowadzania spalin. Ostatni etap produkcji, polegający na wytrącaniu narkotyku w siarczan amfetaminy (proszek), prowadzono w domu mieszkalnym z przystosowaną wentylacją.

Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Źródło: cbsp.policja.pl

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d307g1z

Podziel się opinią

Share
d307g1z
d307g1z
Więcej tematów