Trwa ładowanie...

Płk Grochowski zdradza okoliczności, w jakich zakończył współpracę z Macierewiczem

- W tym samym dniu złożyłem wniosek o odejście do rezerwy. Nie będę powtórnie badał czegoś, co zostało zbadane prawidłowo – powiedział pułkownik Mirosław Grochowski.

Share
Płk Grochowski zdradza okoliczności, w jakich zakończył współpracę z Macierewiczem
Źródło: East News, Fot: MALGORZATA GENCA / POLSKA PRESS
d81kfle

- (Minister Macierewicz) stwierdził, że raport komisji Millera jest fałszywy. To mnie utwierdziło, że chodzi o wejście w skład nowej komisji lub wznowienie prac - relacjonuje w "Faktach po Faktach” TVN płk Grochowski.

- W tamtym czasie byłem przewodniczącym Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Mogłem podjąć decyzję, żeby wznowić badania danego wypadku lotniczego albo katastrofy - powiedział.

d81kfle

- W tym samym dniu złożyłem wniosek o odejście do rezerwy. Nie będę powtórnie badał czegoś, co zostało zbadane prawidłowo. Wnioski, które wypływały z raportu komisji Millera były skuteczne i spowodowały poprawę stanu bezpieczeństwa lotów w lotnictwie Sił Zbrojnych - zakończył pułkownik.

Pułkownik Mirosław Grochowski był zastępcą przewodniczącego komisji badającej katastrofę w Smoleńsku. Był także szefem Inspektoratu MON ds. Bezpieczeństwa Lotów.

źródło: TVN 24

d81kfle

Podziel się opinią

Share
d81kfle
d81kfle
Więcej tematów