Trwa ładowanie...

Płk Adam Mazguła do wojska: wzywam do odrzucenia ideologii wiary smoleńskiej

• Płk Mazguła zamieścił list otwarty na Facebooku

• Apeluje m.in. o odrzucenie "ideologii wiary smoleńskiej"

• Jego zdaniem "dokonuje się zamach na Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej"

Płk Adam Mazguła do wojska: wzywam do odrzucenia ideologii wiary smoleńskiejŹródło: Agencja Gazeta, fot: Jakub Orzechowski
d4jlfud
d4jlfud

Płk Adam Mazguła na swoim profilu na Facebooku napisał list otwarty, w którym apeluje m.in. o okazywanie szacunku dla każdego obywatela, przeciwstawienie łamaniu konstytucji, ochronę Trybunału Konstytucyjnego i odrzucenie "ideologii wiary smoleńskiej".

List skierowany jest do Szefa Sztabu Generalnego WP gen. Mieczysława Gocuła, Dowódcy Generalnego RSZ gen. broni Mirosława Różańskiego oraz generałów, oficerów, podoficerów i żołnierzy Wojska Polskiego.

Płk Mazguła podkreśla w liście, że sytuacja w Polsce "nie jest dobra". "Władzę demokratycznie przejęła partia Prawo i Sprawiedliwość, która pod hasłem 'dobrej zmiany' zdecydowała się na rewolucję w kraju. W ciągu zaledwie roku, pod hasłami reformy, dokonano zamachu na wolności i prawa obywatelskie" - twierdzi. "Niebywałe upolitycznienie wszystkiego co się da upolitycznić, zwalnianie ludzi kompetentnych dla zastąpienia ich tzw. "misiewiczami", zamach na szkolnictwo, na historię, w tym również Sił Zbrojnych Wojska Polskiego, histeria smoleńska, zniszczenie służby cywilnej i wiele innych działań budzi niepokoje społeczne" - dodaje.

d4jlfud

"Najważniejsze jednak jest to, że przy Panów cichej zgodzie dokonuje się zamach na Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej, na którą przysięgali wszyscy służący w Polsce żołnierze" - podkreśla. "Pozwolę sobie przypomnieć, że przysięgaliście Narodowi Polskiemu i Konstytucji" - dodaje.

Pisze także, że wojsko "bierze czynny udział z zakłamywaniu historii, poprzez odrzucenie jej w częściach niepasujących do oficjalnej propagandy partii rządzącej". "Wojsko pod Panów dowództwem kierowane jest w stronę 'obłędu smoleńskiego', który staje się przy waszym udziale religią narodową" - twierdzi i dodaje, że w Polsce odradza się faszyzm i nacjonalizm.

Płk Mazguła zwraca też uwagę na "uległość wobec klerykalizacji armii". "Minister, przy Waszej obecności, deklaruje, że wojsko ma być wyznaniowe i do obrony chrześcijaństwa, a Wy bez słowa przytakujecie i fotografujecie się dumnie w mundurach Polskiej Armii z tym nie wiadomo komu służącym człowiekiem" - pisze.

"Ja, zwykły żołnierz rezerwista, w Dniu Podchorążego, wzywam Was, do okazywania szacunku dla każdego Obywatela Rzeczypospolitej Polskiej, przedstawiciela Narodu Polskiego, któremu przysięgaliście – każdego, bez względu na sort i czas, w którym się urodził! Wzywam do przeciwstawienia się łamaniu Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej, w tym do ochrony Trybunału Konstytucyjnego, jako gwaranta jej przestrzegania. Wzywam Was do interwencji w sprawie obrażania munduru, do poszanowania naszej historii i umacniania wojska. Wzywam Was do odrzucenia ideologii wiary smoleńskiej i zachowania świeckości armii!" - apeluje.

d4jlfud

Płk Mazguła często komentuje sytuację w wojsku i krytykuje pomysły Antoniego Macierewicza. Ostatnio pisał m.in. o utworzeniu wojsk obrony terytorialnej. "Niedouczone dzieciaki z bojówek Macierewicza nie mogą straszyć bronią ludzi idących do pracy!" - stwierdził. "Maniakalny frustrat, który nie wiadomo komu służy, musi przecież mieć swoich, mało wykształconych wojskowo, lecz oddanych politycznie gończych do posług politycznych" - dodał.

d4jlfud
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jlfud
Więcej tematów