Trwa ładowanie...

Płeć dziecka. We wsi Miejsce Odrzańskie rodzą się same dziewczynki. Chłopiec był, ale 9 lat temu

Od czego zależy płeć dziecka, jak spłodzić chłopca - głowią się mieszkańcy wsi Miejsce Odrzańskie. Od wielu lat rodzą się tam same dziewczynki. Nawet lokalna drużyna strażaków składa się z 24 dziewczyn i zaledwie 8 chłopaków.

Płeć dziecka. We wsi Miejsce Odrzańskie rodzą się same dziewczynki. Chłopiec był, ale 9 lat temuŹródło: Facebook.com, fot: OSP Miejsce Odrzańskie
d1f0ysb
d1f0ysb

- To już trwa od kilkudziesięciu lat. Ja do wsi przyjechałem, wziąłem za żonę miejscową dziewczynę. Urodziły nam się dwie córki. Chciałbym mieć syna, ale to chyba nierealne. Sąsiad też próbował i ma dwie córki. Myślę, że chłopcy się u nas po prostu nie rodzą - mówi Tomarz Golasz, mieszkaniec wsi Miejsce Odrzańskie w woj. opolskim i szef miejscowej ochotniczej straży pożarnej.

W tej wsi przewagę dziewczyn nad chłopakami widać na każdym kroku. Szczególnie rzuca się w oczy, gdy spojrzeć na zdjęcia strażaków OSP. Młodzieżowa drużyna OSP składa się 24 dziewczyn i tylko 8 chłopaków, a najmłodsza drużyna dziecięca już tylko z samych dziewczynek. Z kolei ich matki stanowią trzon dorosłego oddziału druhów.

Dzięki strażakom tajemnica "babskiej wsi" ujrzała zresztą światło dzienne. Drużyna dziewczynek z OSP pojechała na ogólnopolskie zawody sprawnościowe. Zajęła tam 4 miejsce. Relacjonujący zawody reporter telewizji zagaił: - O jaka fajna drużyna. Same dziewczynki? Dlaczego?
- Bo u nas chłopcy się nie rodzą - odparł do kamery Tomarz Golasz, szef OSP w Miejscu Odrzańskim.
Wkrótce potem TVP Opole przygotowała materiał, że w małej wsi życie zrealizowało scenariusz komedii "Seksmisja". Przypomnijmy, kultowa komedia pokazywała świat bez mężczyzn.

Zobacz także: Wicepremier Sasin broni porażek Szydło w Brukseli

Płeć dziecka. Wójt da nagrodę rodzicom pierwszego chłopca

To pierwsze skojarzenie może i jest zabawne, ale wójt gminy martwi się na poważnie. - Uważam, że sytuacja jest nietypowa i warto pokusić się o próbę wyjaśnienia. Ze swojej strony postanowiłem nagrodzić rodziców pierwszego chłopca, który urodzi się w Miejscu Odrzańskim. Nie zdradzę dokładnie jak, zapewniam jednak, że upominek będzie atrakcyjny - mówi wójt gminy Cisek Rajmund Frischko.

d1f0ysb

W poszukiwaniu wyjaśnienia zagadki spędził wiele godzin przy komputerze. Szukał badań, od czego zależy płeć dziecka. Niestety wyszukiwarka Google oprócz ludowych porad o tym, jak spłodzić chłopca, nie podsunęła interesującego tropu. Uważa, że sprawą warto zainteresować naukowców: genetyków, ginekologów, ekspertów od sprawdzenia warunków środowiska.

Źródło: Facebook.com

Skąd tyle dziewczynek? Od czego zależy płeć dziecka

Dokładne statystyki są wymowne. Wieś Miejsce Odrzańskie liczy niespełna 300 mieszkańców. W ostatnich latach na świat przychodzą tam same dziewczynki - średnio jedna na rok, ale... W 2011 roku urodziło się 5 dziewczynek i to w kilku różnych rodzinach. W 2010 rok urodziła się dziewczynka i chłopiec. W 2009 r. urodziła się dziewczynka, a 2008 r. również dziewczynka, w 2007 r. oczywiście dziewczynka. Tu kończą się dane z Urzędu Stanu Cywilnego, te dostępne na szybko z bazy komputerowej.

- Będziemy szukać dalej, przeglądając akty urodzenia. Sądzę, że potwierdzi się to, o czym mówią starsi mieszkańcy. Stale rodzą się dziewczynki, a narodziny chłopców są rzadkie - mówi dalej Rajmund Frischko.

d1f0ysb

Wyjaśnić tę zagadkę nie będzie łatwo. Gmina Cisek i sama wieś Miejsce Odrzańskie to tereny rolnicze i piękna, wydawałoby się, nieskażona niczym przyroda. Nie ma tam dużego przemysłu. Najbliżej, ale to i tak w odległości 20 km znajdują się Zakłady Azotowe Kędzierzyn Koźle. - Ludzie żyją spokojnie, jakoś specjalnie nie chorują, miejscowość rozwija się normalnie - dodaje wójt.

Szukamy ekspertów. To może być sensacja

Wirtualna Polska próbowała zainteresować sprawą kilku ekspertów. Są pierwsi naukowcy gotowi zbadać sprawę. To prof. Rafał Płoski, Kierownik Zakładu Genetyki Medycznej z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. - Widziałem relację z tej wsi w telewizji i od razu przykuło to moją uwagę. Nie będzie łatwego wyjaśnienia - mówi prof. Płoski.

Wylicza konieczne działania. - Trzeba głęboko sięgnąć do historii i sprawdzić dokładnie statystyki narodzin. Następnie należałoby sprawdzić, czy rodzice dziewczynek nie są ze sobą spokrewnieni, w nawet dalekim stopniu. W kolejnym kroku przeprowadzić dokładny wywiad z rodzicami i dziećmi, sprawdzić warunki środowiskowe. Dopiero wtedy może pojawić się jakiś trop - wyjaśnia ekspert.

d1f0ysb

Jednocześnie deklaruje, że jest gotów zająć się pierwszymi analizami. Wójt już przygotowuje dane. O sprawie będziemy jeszcze informować.

Masz newsa , zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Szeroki asortyment dla chłopców i dziewczynek. Wszystkie aktualne zniżki znajdziesz pod adresem kody aliexpress.

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne. Rozwój serwisu zależy od naszych czytelników. Wspierasz nas kupując produkty naszych partnerów po kliknięciu w linki zamieszczone w tekście.

d1f0ysb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1f0ysb
Więcej tematów