ycipk-3mj4l7
IAR
media

"Platforma nie zrezygnowała z reformy mediów publicznych"

Sławomir Nowak, szef gabinetu politycznego premiera zapewnia w rozmowie z "Gazeta Wyborczą", że Platforma Obywatelska nie zrezygnowała z reformy mediów publicznych. Podkresla, że demokracja nie może istnieć bez wolnych mediów, bo warunkiem koniecznym istnienia demokracji jest wolnośc słowa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Platforma nie zrezygnowała z reformy mediów publicznych"
(wp.pl/Żelazowski)
ycipk-3mj4l7

- Nie jesteśmy Don Kichotami i musimy atakować z głową, a nie na oślep. To wymaga czasu -zaznacza Nowak. Potwierdza, że toczą się uzgodnienia w parlamencie. PO musi tez brać pod uwagę, iż najważniejszy urząd w państwie "jest w rękach środowiska politycznego, które blokuje reformy w mediach.".

Sławomir Nowak, odpierając zarzuty opieszałości w pracach nad projektem nowej ustawy medialnej, mówi, że na jakiekolwiek propozycje PiS reaguje oskarżeniami o "skok na media publiczne".

Polityk PO nie zgadza się w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" z tezą, że media publiczne mają być niezależne od sytuacji na wolnym rynku.. Skrytykował takie praktyki, jak zatrudnianie kilka razy więcej osób niż konkurencja do programów gorszych jakościowo. Zdaniem Nowaka, dziś media publiczne mają niewiele wspólnego z misja publiczną.

ycipk-3mj4l7
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3mj4l7

ycipk-3mj4l7
ycipk-3mj4l7