Trwa ładowanie...

PK: Wszczęto śledztwo ws. zabójstwa polskiego kierowcy w zw. z zamachem w Berlinie

Zachodniopomorski wydział Prokuratury Krajowej wszczął śledztwo ws. zabójstwa polskiego kierowcy i zamachu, do którego doszło w poniedziałek wieczorem w Berlinie - informuje Prokuratura Krajowa.

Share
PK: Wszczęto śledztwo ws. zabójstwa polskiego kierowcy w zw. z zamachem w Berlinie
Źródło: PAP/EPA, Fot: BRITTA PEDERSEN
d35wesh

"Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie wszczął śledztwo w sprawie zabójstwa Polaka w celu zaboru ciężarówki wraz z naczepą i posłużenia się nią jako narzędziem do ataku na grupę ludności zgromadzoną na jarmarku świątecznym w Berlinie" - czytamy w komunikacie, przesłanym mediom. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W poniedziałek wieczorem ciężarówka na polskich numerach rejestracyjnych wjechała w tłum ludzi na terenie jarmarku świątecznego w okolicach dworca ZOO w Berlinie. Według ostatniego bilansu zginęło co najmniej 12 osób, a 48 zostało rannych, w tym część ciężko. Policja aresztowała mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem. Media podały też powołując się na szefa MSW Brandenburgii Karla-Heinza Schroetera, że na terenie jarmarku świątecznego na Breitscheidplatz w Berlinie znaleziono zwłoki zastrzelonej osoby i jest to prawdopodobnie polski kierowca ciężarówki. Schroeter poinformował też, że zwłoki "należą do ofiary, a nie sprawcy poniedziałkowego ataku".

Według nieoficjalnych informacji, ze źródeł zbliżonych do sprawy, część czynności związanych ze śledztwem zlecono CBŚP.

(oprac. Bartosz Lewicki)

d35wesh

Podziel się opinią

Share
d35wesh
d35wesh
Więcej tematów