Trwa ładowanie...
dkyt9j1

PiS złożył wniosek o komisję śledczą ws. podsłuchów

PiS złożył wniosek o powołanie w sejmie komisji śledczej dot. sprawy podsłuchów - poinformował w środę na konferencji prasowej szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Ocenił, że koalicja rządząca dąży do tego, aby sprawa podsłuchów zniknęła z debaty publicznej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mariusz Błaszczak
Mariusz Błaszczak (WP.PL, Fot: Michał Mandziak)
dkyt9j1

- Uważamy, że sprawa wymaga wyjaśnienia. Tym bardziej, że odczytujemy działania koalicji rządzącej w ten sposób, że jest próba zapomnienia o taśmach prawdy, jest próba doprowadzenia do tego, żeby ta ważna z punktu widzenia funkcjonowania państwa polskiego sprawa zniknęła z porządku debaty publicznej - powiedział Błaszczak.

Zaznaczył, że sprawą podsłuchów powinny zająć się komisja śledcza i sejm w związku z wtorkową decyzją prokuratury, która umorzyła śledztwo ws. podsłuchanej nielegalnie rozmowy ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza z prezesem NBP Markiem Belką.

- Uważamy także, że sprawa omawiana w sejmie spowoduje ujawnienie taśm. Pamiętamy wszyscy, jak premier Donald Tusk deklarował, że te taśmy będą dostępne opinii publicznej - dodał Błaszczak.

We wtorek poinformowano o umorzeniu śledztwa ws. podsłuchanej nielegalnie rozmowy Sienkiewicza z Belką. Prokuratura Okręgowa w Warszawie uznała, że żaden z funkcjonariuszy publicznych nie przekroczył uprawnień, nie miało też miejsca niedopełnienie obowiązków.

dkyt9j1

Podziel się opinią

Share
dkyt9j1
dkyt9j1
Więcej tematów