Trwa ładowanie...
Magdalena Środa

PiS winne ksenofobii w Polsce? Magdalena Środa: to wspieranie przez brak reakcji

Nie ustają komentarze po materiale o polskich neonazistach z Dumy i Nowoczesności. Głos w sprawie zabrała też etyk Magdalena Środa. Jej zdaniem w Polsce szerzą się zachowania ksenofobiczne, a Kościół odgrywa w tym "haniebną rolę". A rząd?

Share
PiS winne ksenofobii w Polsce? Magdalena Środa: to wspieranie przez brak reakcji
Źródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d4h9yjx

Środa odnosząc się do materiału "Superwizjera" o neonazistach, przypomniała również sprawę pobicia członków Komitetu Obrony Demokracji oraz akcję kibiców porzedd sanktuarium. Jej zdaniem w Polsce można zauważyć ksenofobicznych zachowań.

Kto za to odpowiada? Według etyk partia rządząca nie wspiera aktywnie zachowań faszyzujących, radykalnych. Środa auważa przy tym jednak, że niedziałanie to też wina. - To wspieranie przez brak reakcji - tłumaczyła

Powiedziała też, że w Polsce nie ma skrajnej lewicy.

d4h9yjx

Jak dodała, na Uniwersytecie Warszawskim studenci atakują tych, którzy mówią o tolerancji.

Od czego się zaczęło?

TVN w "Superwizjerze" pokazał reportaż o członkach Dumy i Nowoczesności. Dziennikarze nagrali ukrytą kamerą ich imprezę. Na nagraniu widzimy ogromną płonącą swastykę, wielkie flagi ze swastykami, a nawet tort ze swastyką ułożoną z czekoladowych wafelków. Na honorowym miejscu znajdowało się też popiersie dyktatora.

W pewnym momencie zgromadzeni neonaziści wznoszą toast za zdrowie Hitlera: - Na zdrowie, za pieniądze podatników! - krzyczą.

Źródło: TVN 24

d4h9yjx

Podziel się opinią

Share
d4h9yjx
d4h9yjx
Więcej tematów