Trwa ładowanie...

PiS szykuje się do 10. zwycięstwa. "Wszystkie ręce na pokład"

Klub PiS spotkał się w środę na "wyjazdowym posiedzeniu" w siedzibie partii przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Jak wyjawili posłowie PiS, było to spotkanie mobilizacyjne. Chodziło przy tym nie tylko o zbliżające się wybory do europarlamentu.

PiS szykuje się do 10. zwycięstwa. "Wszystkie ręce na pokład"PiS szykuje się do 10. zwycięstwa. "Wszystkie ręce na pokład"Źródło: PAP
d3zvzdz
d3zvzdz

Spotkanie przy Nowogrodzkiej trwało około godziny. Parlamentarzyści, opuszczając siedzibę partii podkreślali, że głównym celem spotkania było zmotywowanie członków do aktywnego udziału w nadchodzących wyborach.

- Wszystkie ręce na pokład. Był mocny apel prezesa o mobilizację. Przed nami kolejne wybory i trzeba te wybory wygrać; trzeba podtrzymać dobrą passę - relacjonował senator Marek Pęk.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Kurski na listach? "Wynik pewnego dealu w polityce"

- Chcemy wygrać po raz kolejny, dziesiąty raz z rzędu. Będziemy pokornie prosić Polaków o to, żeby nas poparli, tak jak poparli nas już dziewięć razy - mówił poseł Zbigniew Bogucki.

d3zvzdz

Posłanka Marlena Maląg podkreślała, że spotkanie było ciekawe i mobilizujące. - Najważniejszy temat to wybory do Parlamentu Europejskiego. Mobilizujemy się jako parlamentarzyści. W sobotę konwencja - powiedziała była minister rodziny.

Rafał Bochenek, podsumowując spotkanie, przyznał, że głównym tematem były eurowybory. - Nasz lider Jarosław Kaczyński zarysował pewien kalendarz działań na najbliższy czas. Priorytetów, które są do zrealizowania, takich organizacyjnych, ale też politycznych, którymi będziemy się w najbliższym czasie zajmowali - relacjonował.

PiS chce wygrać po raz 10? "Taka szansa jest"

Bochenek podkreślił, że wybory do PE są bardzo ważne i choć nigdy nie były one dla PiS łatwe, to "kiedy zmobilizowaliśmy się, ciężko pracowaliśmy, jednak ten wynik był mocno satysfakcjonujący". - Dowodem tego są wybory sprzed pięciu lat, które PiS wygrało - zauważył Bochenek.

d3zvzdz

Dodał, że i w tegorocznych wyborach taka szansa jest. - Ale wymagana jest praca i maksymalne zaangażowanie wszystkich kandydatów, którzy będą startowali z list PiS w tych wyborach; również wsparcie struktur i oczywiście zaangażowanie i wsparcie ze strony przede wszystkim naszych wyborców - dodał.

Podczas spotkania rozmawiano również o listach wyborczych, które są które są "dopinane", aczkolwiek - jak zaznaczył - nazwiska konkretnych kandydatów nie padły. - To była bardziej ogólna debata na temat kierunków tej kampanii, mobilizacji, zaangażowania, pracy, która jest wymagana, by powtórzyć sukces wyborów europejskich jaki osiągnęliśmy pięć lat temu - powiedział rzecznik PiS.

d3zvzdz

Parlamentarzyści dyskutowali też o sobotniej konwencji PiS "Wolni Polacy wobec zmian traktatowych Unii Europejskiej", która zainauguruje kampanię wyborczą ugrupowania do PE. Bochenek podkreślił, że PiS dużą wagę przykłada do spraw programowych, priorytetów, które chce realizować w UE.

- W trakcie tego wydarzenia zaplanowanego na sobotę będziemy chcieli takie priorytety i taką deklarację, która będzie wieńczyła to wydarzenie, podpisać - zapowiedział Bochenek.

Kiedy poznamy skład list PiS? "Perspektywa przyszłego tygodnia"

Dodał, że podczas konwencji odbędzie się wiele paneli eksperckich z udziałem zarówno polityków PiS, jak i zewnętrznych ekspertów. - Zaproszonych jest szereg różnego rodzaju organizacji, NGO-sów, organizacji pozarządowych, które również zainteresowane są tą tematyką - oświadczył.

Według relacji Bochenka, prezes PiS podczas posiedzenia klubu mówił też o planowanym na 10 maja w Warszawie marszu. - Tutaj też jest wskazana mobilizacja i taki też apel popłynął z ust naszego lidera, o mobilizację jeśli chodzi o to wydarzenie - powiedział polityk PiS.

d3zvzdz

Pytany, kiedy nastąpi prezentacja list wyborczych kandydatów PiS do PE odparł, że w najbliższych dniach. Zaznaczył jednocześnie, że nie należy się tego spodziewać podczas sobotniej konwencji. - Myślę, że jest to perspektywa przyszłego tygodnia - mówił. Zauważył, że termin rejestracji list upływa 2 maja.

Zdaniem Bochenka, zapewne "finalizacja składu list" nastąpi zapewne w czwartek, gdyż tego dnia odbędzie się Komitet Polityczny PiS, który zatwierdzi skład list. Początek posiedzenia Komitetu zaplanowano na godz. 13. Bochenek dopytywany, czy w czwartek zostaną zatwierdzone wszystkie kandydatury, nie wykluczył, że spotkanie władz PiS może być kontynuowane również w piątek. - Mam nadziej, że uda się jutro zatwierdzić te listy, ale czasami zdarzało się, że te posiedzenia były odraczane z uwagi na mnogość nazwisk, list, miejsc które trzeba było dograć, ustalić - mówił.

d3zvzdz

Zaznaczył, że Komitet zajmie się też kwestiami samorządowymi. - W związku z tym, że PiS wygrało wybory w całej Polsce, w wielu województwach będziemy rządzić, to również na tym Komitecie Politycznym nastąpi rekomendacja osób na najważniejsze funkcje w województwach - zapowiedział.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3zvzdz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zvzdz
Więcej tematów