Trwa ładowanie...

PiS przegrał, TVP milczy. Cisza po wyborach

Widzowie TVP nie usłyszeli i nie przeczytali o wynikach wyborów prezydenckich w Rudzie Śląskiej. Kandydat PiS poniósł tam sromotną klęskę, więc nie było o czym informować. Co ciekawe, lokalny oddział telewizji z Katowic wielokrotnie zapowiadał, kiedy będą wybory, ale o wynikach już nie poinformował. Telewizja TVP Info niemal pominęła w swoich przekazach wybory w Rudzie, poza wzmianką o poparciu jednego z przegranych kandydatów przez prezesa PiS.

Wybory w Rudzie Śląskiej. O wynikach widzowie TVP nie usłyszeliWybory w Rudzie Śląskiej. O wynikach widzowie TVP nie usłyszeliŹródło: East News, fot: FOT ARKADIUSZ GOLA
d46bvct
d46bvct

W niedzielę mieszkańcy Rudy Śląskiej wybierali prezydenta miasta w przedterminowych wyborach. W drugiej turze o tę funkcję walczyli Michał Pierończyk i Krzysztof Mejer. Trzecie miejsce zajął poseł PiS Marek Wesoły, którego wspierał publicznie Jarosław Kaczyński.

W wyborach wystartowało siedmiu kandydatów. Większość z nich to osoby bezpartyjne. Z kolei do głosowania uprawnionych było ok. 101,5 tys. mieszkańców Rudy Śląskiej. Głosy można było oddawać do godziny 21.

Lokalne media od wielu dni przypominały mieszkańcom miasta, by pójść do urn i oddać głos. Oddział TVP z Katowic przypominał o tym kilkukrotnie w tekstach na stronie internetowej i materiach wideo. W dniu wyborów w telewizyjnych aktualnościach też pojawił się materiał o wyborach prezydenckich, ale już po zamknięciu lokali wyborczych żadnego materiału na ten temat nie było, ani w oddziale lokalnym, ani na antenie TVP Info czy w "Wiadomościach" TVP.

TVP Info o Rudzie Śląskiej. "Prezes udzielił poparcia"

Z dostępnych w szybkim wyszukiwaniu w sieci materiałów wynika, że TVP Info ostatni raz podało informację o wyborach w Rudzie Śląskiej 17 sierpnia, kiedy prezes PiS Jarosław Kaczyński udzielił poparcia w wyborach w Rudzie Ślaskiej. W imieniu swojej partii wsparł posła Marka Wesołego.

d46bvct

Prezes Kaczyński wyjaśnił wówczas, że poseł Marek Wesoły kandyduje w przedterminowych wyborach samorządowych z własnego komitetu. – Ale to w żadnym razie nie ogranicza tego poparcia. My w pełni pana Marka Wesołego popieramy – zapewnił prezes PiS.

Częściej o wyborach, które odbyły się w niedzielę 11 września wspominali dziennikarze TVP z Katowic. Przed wyborami pojawiło się kilka materiałów na temat kampanii, kandydatów czy zasad głosowania.

Na stronach internetowych TVP nie znajdziemy jednak informacji o wynikach wyborów.

Kandydat PiS przegrywa

Pierwsza, niedzielna tura nie przyniosła rozstrzygnięcia - żaden z kandydatów nie uzyskał więcej niż połowę ważnych głosów.

d46bvct

Na Michała Pierończyka zagłosowało 11 590 osób - 36,41 proc., a na Mejera - 8547 - 26,85 proc. Obaj byli wiceprezydenci startowali z własnych komitetów i to oni zawalczą za tydzień o fotel prezydenta. Byli współpracownikami zmarłej w czerwcu tego roku prezydent Rudy Śląskiej Grażyny Dziedzic.

"TVP Info należy zbudować na nowo" - mówi były prezes TVP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d46bvct
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46bvct
Więcej tematów