Trwa ładowanie...
d3mivu3

PiS powiększa przewagę. Nowy sondaż

Pierwsze miejsce Prawa i Sprawiedliwości z ponad 8-proc. przewagą nad Platformą Obywatelską, a w Sejmie jeszcze trzy partie. Nowy sondaż poparcia dla partii politycznych pokazuje wzrost notowań Nowoczesnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PiS powiększa przewagę. Nowy sondaż
(PAP, Fot: Andrzej Hrechorowicz)
d3mivu3

Gdyby wybory odbyły się w minioną niedzielę to wygrałoby ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego z poparciem 33,3 proc. - wynika z sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS dla portalu Onet. W porównaniu do maja poparcie dla PiS spadło o 1,4 pkt. proc.

Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska, która mogłaby liczyć na głosy 25,1 proc. wyborców. To spadek o 6,1 pkt. proc. w czasie miesiąca.

Z kolei Nowoczesna zanotowała wzrost poparcia o 4,1 pkt. proc. Tym samym z 8,5 proc. głosów zajęła trzecie miejsce.

W Sejmie znalazłby się również Kukiz’15 z 7,9 proc. poparciem (spadek o 2,2 pkt. proc. w porównaniu z sondażem w maju) oraz SLD, na którego zagłosowałoby 6,5 proc. uczestników badania (wzrost o 1,4 pkt. proc.).

Poza Sejmem znalazłyby się PSL (4,6 proc. głosów), partia Razem (2,6 proc.), partia Wolność (2,4 proc.). Swoich preferencji wyborczych nie potrafiło wskazać 9,1 proc. ankietowanych przez IBRiS.

Badanie przeprowadzono metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na próbie 1,1 tys. osób w dniach 8-9 czerwca.

Źródło: onet.pl

d3mivu3

Podziel się opinią

Share
d3mivu3
d3mivu3