Trwa ładowanie...

PiS może zacząć żegnać się z władzą? Niekoniecznie

Ostatnie sondaże pokazały, że Prawo i Sprawiedliwość straciło na aferze z nagrodami dla ministrów. Wydaje się jednak, że nie musi panikować. W kolejnym badaniu, choć wypadł gorzej niż w poprzednim, nadal jest liderem. Co więcej, ma dużą przewagę.
Share
Prawo i Sprawiedliwość od dawna jest liderem sondaży
Prawo i Sprawiedliwość od dawna jest liderem sondażyŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d4cwxer

Prawo i Sprawiedliwość nie ma sobie równych - wynika z nowego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu" i se.pl. Na pytanie, na kogo zagłosowałbyś w wyborach, 40 proc. badanych wskazało właśnie na PiS.

Partia rządząca ma powody do radości, ale przypomnijmy, że w poprzednim badaniu Instytutu wypadła lepiej - zanotowała 49 proc. wskazań. Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska. Trudno jednak mówić, ze depcze PiS-owi po piętach, bo wybrało ją 21 proc. ankietowanych. Kolejne 10 proc. głosów przypadło Kukiz'15.

Poza pierwszą trójką znalazły się: SLD (9 proc.), Nowoczesna (8 proc.), PSL (5 proc.), Razem (4 proc.) i Wolność (2 proc.).

   WP.PL
Źródło: WP.PL

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 4-5 kwietnia 2018 roku na próbie 1023 dorosłych Polaków. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł około 3 proc.

d4cwxer

Źródło: "Super Express"

d4cwxer

Podziel się opinią

Share
d4cwxer
d4cwxer
Więcej tematów