Trwa ładowanie...
dbvlcs0

Nowy sondaż. Prawo i Sprawiedliwość sporo traci

Jeden sondaż to za mało, by mówić o tendencji. Właśnie pojawił się jednak kolejny, z którego Jarosław Kaczyński i Prawo i Sprawiedliwość się nie ucieszą. Potwierdza bowiem spadek poparcia dla ugrupowania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prawo i Sprawiedliwość od dawna jest liderem sondaży
Prawo i Sprawiedliwość od dawna jest liderem sondaży (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
dbvlcs0

PiS traci 7,6 punktów procentowych - wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla "Rzeczpospolitej". Poparcie dla niego zadeklarowało 31,8 proc. badanych. Kosztem partii rządzącej wzrost zanotowały partie opozycyjne.

Najwięcej zyskała Platforma Obywatelska. Poparcie wzrosło jedynie o 1 pkt proc. dając PO 23,5 proc. wskazań. Trzecie miejsce w badaniu zajęło SLD. Wybrało go 12,1 proc. respondentów (+ 2,4 pkt proc.).

Na Kukiz'15 zagłosowałoby 8,5 proc. ankietowanych (+1,7 pkt proc), na PSL - 5,9 proc. (+0,7 pkt proc), a na Nowoczesną 5,1 proc. (+0,1 pkt proc.).

   WP.PL
(WP.PL)
dbvlcs0

Badanie zostało przeprowadzone 4 kwietnia. Nie wiadomo więc, czy decyzja, którą ogłosił w czwartek Kaczyński uspokoiła Polaków. Przypomnijmy, ze lider PiS zapowiedział oddanie przez ministrów nagród do Caritasu. Zawnioskował też o obniżenie pensji o 20 proc.

Wyniki sondażu pojawią się w piątkowej "Rzeczpospolitej". Już teraz dotarł do nich jednak dziennikarz portalu 300polityka.pl Michał Olech.

dbvlcs0

Podziel się opinią

Share
dbvlcs0
dbvlcs0