Trwa ładowanie...
d1jcec0

PiS dostało prezent na weekend. To nowy sondaż CBOS

W siedzibie Prawa i Sprawiedliwości chyba strzelą korki od szampanów. Wszystko przez nowy sondaż preferencji partyjnych wykonany przez państwową pracownię CBOS. Partia Jarosława Kaczyńskiego zdystansowała konkurencję, choć w okresie przeprowadzania badania musiała mierzyć się z licznymi problemami wizerunkowymi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beata Szydło, Jarosław Kaczyński oraz ministrowie na lotnisku Okęcie po powrocie premier z Brukseli.
Beata Szydło, Jarosław Kaczyński oraz ministrowie na lotnisku Okęcie po powrocie premier z Brukseli. (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d1jcec0

Prawo i Sprawiedliwość ma powody do tryumfu. W najnowszym sondażu partyjnym ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego dystansuje konkurencję. W badaniu wykonanym przez kontrolowany przez państwo CBOS na PiS chciałoby zagłosować 42 proc.

To dwukrotnie więcej, niż na PO. Partia Grzegorza Schetyny może liczyć na 21 proc. głosów wyborców. Oznacza to, że partia rządząca zwiększyła swoje poparcie o 3 pkt. proc. Odsetek osób skłonnych do zagłosowania na PO zmniejszył się o 5 pkt. proc.

W Sejmie znalazłoby się jeszcze ugrupowanie Pawła Kukiza, które mogłoby liczyć na 9 proc. głosów. Nieznacznie poniżej progu wyborczego znalazły się Nowoczesna i SLD, z poparciem na poziomie 4 porc., PSL (3 proc.) oraz Partia Razem i ugrupowanie Wolność (po 1 proc.). Badanie przeprowadzono w dniach 1-8 czerwca, a więc jego druga część przypadła już na medialną burzę związaną z przejściem minister Małgorzaty Sadurskiej do zarządu PZU.

d1jcec0

Podziel się opinią

Share
d1jcec0
d1jcec0
Więcej tematów