Trwa ładowanie...

PiS dostało prezent na weekend. To nowy sondaż CBOS

W siedzibie Prawa i Sprawiedliwości chyba strzelą korki od szampanów. Wszystko przez nowy sondaż preferencji partyjnych wykonany przez państwową pracownię CBOS. Partia Jarosława Kaczyńskiego zdystansowała konkurencję, choć w okresie przeprowadzania badania musiała mierzyć się z licznymi problemami wizerunkowymi.

PiS dostało prezent na weekend. To nowy sondaż CBOSŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d25b9tc
d25b9tc

Prawo i Sprawiedliwość ma powody do tryumfu. W najnowszym sondażu partyjnym ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego dystansuje konkurencję. W badaniu wykonanym przez kontrolowany przez państwo CBOS na PiS chciałoby zagłosować 42 proc.

To dwukrotnie więcej, niż na PO. Partia Grzegorza Schetyny może liczyć na 21 proc. głosów wyborców. Oznacza to, że partia rządząca zwiększyła swoje poparcie o 3 pkt. proc. Odsetek osób skłonnych do zagłosowania na PO zmniejszył się o 5 pkt. proc.

W Sejmie znalazłoby się jeszcze ugrupowanie Pawła Kukiza, które mogłoby liczyć na 9 proc. głosów. Nieznacznie poniżej progu wyborczego znalazły się Nowoczesna i SLD, z poparciem na poziomie 4 porc., PSL (3 proc.) oraz Partia Razem i ugrupowanie Wolność (po 1 proc.). Badanie przeprowadzono w dniach 1-8 czerwca, a więc jego druga część przypadła już na medialną burzę związaną z przejściem minister Małgorzaty Sadurskiej do zarządu PZU.

d25b9tc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25b9tc
Więcej tematów