Trwa ładowanie...
d1k8jzw

PiS chce odwołać Magdalenę Biejat. Ma już nową kandydatkę

PiS chce usunąć Magdalenę Biejat z Lewicy ze stanowiska szefowej sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Ma ją zastąpić Urszula Rusecka, obecna wiceprzewodnicząca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Magdalena Biejat, posłanka Lewicy i szefowa sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny
Magdalena Biejat, posłanka Lewicy i szefowa sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny (East News, Fot: Jacek Domiński)
d1k8jzw

Prawo i Sprawiedliwość chce nie tylko zmiany na stanowisku przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, ale też poszerzenia prezydium o kolejnego wiceprzewodniczącego - informuje rmf24.pl za PAP.

- Chcemy, aby Urszula Rusecka zastąpiła na stanowisku przewodniczącej komisji panią Biejat - poinformowała Anita Czerwińska, rzeczniczka PiS.

W tej chwili przewodniczącą komisji jest Magdalena Biejat. W prezydium są dwie wiceprzewodniczące z opozycji (Marzena Okła-Drewnowicz z KO i Agnieszka Ścigaj z PSL-Kukiz15) oraz dwie z PiS (Urszula Rusecka i Teresa Wargocka).

d1k8jzw

W ubiegłym tygodniu posłowie PiS złożyli wniosek o zwołanie posiedzenia komisji w "celu dokonania zmian w składzie prezydium".

"Murem za Biejat"

Magdalena Biejat potwierdziła, że wpłynął do niej w ubiegły czwartek taki wniosek, podpisany przez 17 posłów i posłanek PiS. Nie podano w nim jednak, jakich zmian w prezydium domagają się politycy PiS. Przewodnicząca komisji przyznaje, że o odwołanie jej "zabiega skrajnie konserwatywne skrzydło PiS oraz Konfederacja".

- Próba odwołania mnie ze stanowiska jest kolejnym przykładem, jak Prawo i Sprawiedliwość traktuje standardy demokratyczne. Groźby odwołania usłyszałam po raz pierwszy jeszcze zanim komisja miała szansę zacząć pracę. Kierownictwo PiS nie potrafi, jak widać, dotrzymać umowy międzyklubowej i własnych zobowiązań - powiedziała Biejat.

d1k8jzw

Magdalena Biejat została szefową komisji w połowie listopada. Jej kandydaturę poparło wówczas 25 posłów, w tym niektórzy posłowie PiS. Niedługo potem rzecznik Solidarnej Polski Jan Kanthak stwierdził, że jego ugrupowanie będzie się starało odwołać Biejat, bo "niszczy polskie rodziny, chce zabijać poczęte dzieci, zagraża naszej przyszłości".

Szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski zaznaczył, że nie ma powodu do odwołania przewodniczącej komisji, a jego klub będzie stał murem za Biejat.

Urszula Rusecka jest posłanką na Sejm już od trzech kadencji. Ukończyła Akademię Ekonomiczną w Krakowie. W latach 2010-2014 była zastępcą burmistrza Wieliczki, a potem pełnomocnikiem burmistrza ds. edukacji.

Źródło: rmf24.pl

d1k8jzw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1k8jzw

Podziel się opinią

Share

d1k8jzw

d1k8jzw
Więcej tematów