Trwa ładowanie...
warszawa
+1

PiS chce dziś wielkiej Warszawy. W 2014 roku Jarosław Kaczyński krytykował rozwój metropolii

Przedstawiciele PiS forsują dziś pomysł włączenia w granice Warszawy wielu sąsiednich gmin i stworzenie supermiasta. Niecałe trzy lata temu Jarosław Kaczyński miał jednak zupełnie inne podejście do tworzenia wielkich metropolii. Za metropolią był za to polityk PO

Share
PiS chce dziś wielkiej Warszawy. W 2014 roku Jarosław Kaczyński krytykował rozwój metropolii
Źródło: Flickr/Twitter
d1gp1xl

Popularność w sieci zdobywa wpis z 2014 r. na oficjalnym koncie Prawa i Sprawiedliwości na Twitterze. Cytowane są w nim słowa Jarosława Kaczyńskiego, który krytykował Platformę Obywatelską za politykę tworzenia "metropolii". W kontekście planów stworzenia wielkiej Warszawy brzmi on zaskakująco.

Cytat pochodzi z przemówienia lidera PiS na Podkarpaciu podczas kampanii przed wyborami samorządowymi w 2014 r. Na stronie, którą PiS stworzył z myślą o ówczesnej kampanii, wciąż można przeczytać pełną relację.

d1gp1xl

"Zdaniem lidera opozycji, koncepcja rozwoju Polski przyjęta przeszło siedem lat temu przez rząd Donalda Tuska, jest całkowicie błędna i szkodliwa dla kraju. Postawienie bowiem na koncepcję polaryzacyjno-dyfuzyjną, za którą stoi przeznaczanie niemalże wszystkich środków finansowych państwa na rozwój metropolii, nie przynosi żadnych pozytywnych rezultatów. Jedynym słusznym planem wzrostu gospodarczego wszystkich regionów w kraju jest model zrównoważonego rozwoju, którego program powstał jeszcze za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości" - czytamy.

Politycy PO też zmieniają zdanie w sprawie metropolii, na co uwagę zwrócił Samuel Pereira. Przypomniał spot wyborczy Jana Grabca.

Te wpisy to kolejny dowód na to, że w internecie nic nie ginie i może zostać wykorzystane w najmniej oczekiwanym momencie.

d1gp1xl

Podziel się opinią

Share
d1gp1xl
d1gp1xl
Więcej tematów