Trwa ładowanie...

PiS: Beata Szydło będzie ubiegać się po raz trzeci o stanowisko w PE? Jacek Sasin nie wyklucza takiej opcji

PiS: Beata Szydło po raz kolejny będzie ubiegać się o stanowisko szefowej komisji zatrudnienia i spraw społecznych w Parlamencie Europejskim? Jacek Sasin nie wyklucza takiej opcji.

Share
 PiS: Beata Szydło będzie ubiegać się po raz trzeci o stanowisko w PE? Jacek Sasin nie wyklucza takiej opcji
Źródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d3il35q

Beata Szydło będzie ubiegać się po raz trzeci o stanowisko w PE?

Wicepremier, Jacek Sasin, w rozmowie z TVN24 nie chciał zdradzić szczegółów dotyczących prowadzonych w Brukseli rozmów. Zaznaczył jednak, że premier Mateusz Morawiecki prowadził intensywny dialog z kanclerz Niemiec, Angelą Merkel, Prezydentem Francji, Emmanuelem Macronem oraz nową przewodniczącą KE, Ursulą von der Leyen. Tematem ich rozmów miała być obsada stanowisk w Unii Europejskiej. Sasin odniósł się również do odrzucenia kandydatury byłej premier. Oznajmił, że w sprawie ponownego głosowania na Beatę Szydło w komisji ds. zatrudnienia istniały ustalenia pomiędzy frakcjami, które w dotychczasowej historii były dotrzymywane. Zdaniem Sasina, po raz pierwszy „rzecz bez precedensu się wydarzyła, że złamane zostały uzgodnienia – nie został dokonany wybór”. Nie wykluczył również scenariusza, w którym Szydło miałaby wystartować po raz trzeci, podkreślając, że nie ma jeszcze decyzji, kto będzie kandydatem w kolejnym głosowaniu.

PiS – porażka Beaty Szydło wyjaśniona przez Kaczyńskiego

Głos w sprawie kolejnej przegranej byłej premier w Parlamencie Europejskim, zabrał również Jarosław Kaczyński. Lider PiS nie ukrywał swojego zaskoczenia. Wspomniał też, że tuż po głosowaniu do premiera Mateusza Morawieckiego dzwoniła Angela Merkel z przeprosinami i wyrazami zdumienia. Zdaniem Kaczyńskiego, kanclerz Niemiec zapewniała, że wszyscy przedstawiciele Europejskiej Partii Ludowej głosowali za kandydaturą pani premier.

d3il35q

Podziel się opinią

Share
d3il35q
d3il35q
Więcej tematów