Trwa ładowanie...
db9x82f

Piotrowicz odpowiada na słowa Gersdorf. "Nie mam za co przepraszać"

Poseł PiS Stanisław Piotrowicz odpowiedział I prezes Sądu Najwyższego Małgorzacie Gersdorf. - Nigdy niczego obraźliwego pod adresem pani profesor nie powiedziałem - tłumaczy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stanisław Piotrowicz uważa, że nie ma za co przepraszać prof. Małgorzaty Gersdorf
Stanisław Piotrowicz uważa, że nie ma za co przepraszać prof. Małgorzaty Gersdorf (East News, Fot: Agnieszka Sniezko)
db9x82f

Stanisław Piotrowicz wyjaśnia swoje czwartkowe słowa, w których nazwał sędziów zasiadających w Sądzie Najwyższym "złodziejami". - Przede wszystkim nie wymieniałem nazwiska, mówiłem w sposób ogólny. A zatem nie odnosi się to do uczciwych, szanowanych sędziów. Jest pewien margines, który nie jest godny tego urzędu - mówił w rozmowie z portalem wpolityce.pl.

I prezes Sądu Najwyższego zapowiedziała, że poda posła PiS do sądu. - Niczego obraźliwego pod adresem pani profesor nie powiedziałem. Nie mam za co przepraszać. Nie wymieniłem nazwiska, mówiłem o tych przypadkach, które są skandaliczne. Wiem, że w niczym panią profesor nie dotknąłem i do niej żadnych krytycznych słów w tym aspekcie nie kierowałem - tłumaczy Piotrowicz.

Członek Krajowej Rady Sądownictwa odniósł się także do zapowiedzi Małgorzaty Gersdorf, która chce przychodzić do pracy do 2020 roku. - Jest w Polsce wolność słowa, każdy może mówić to, co uważa, byle nie naruszał dóbr osobistych innych. Pani profesor może mówić, że czuje się tak, czy inaczej, to jest jej prawo - zakończył poseł PiS.

db9x82f

Zobacz również: Oświadczenie Andrzeja Dudy ws. ordynacji do PE

Źródło: wpolityce.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

db9x82f

Podziel się opinią

Share
db9x82f
db9x82f
Więcej tematów