Trwa ładowanie...

Piotrowicz: nowa ustawa o TK ma umożliwić sprawniejsze działanie tego organu

• Stanisław Piotrowicz apeluje by posłowie skierowali projekt ustawy o TK do prac w komisji
• - Nowa ustawa o Trybunale Konstytucyjnym ma umożliwić sprawniejsze działanie tego organu i dać gwarancję rzetelnej procedury - powiedział Piotrowicz

Share
Piotrowicz: nowa ustawa o TK ma umożliwić sprawniejsze działanie tego organu
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński
d3fkmsh

Piotrowicz przez blisko 40 minut, szczegółowo przedstawiał w piątek posłom założenie projektu ustawy o organizacji i trybie postępowania przed TK. Podkreślał, że jest on wynikiem prac zespołu ekspertów powołanych przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

- Nowa ustawa w sposób uporządkowany określa organizację i tryb postępowania przed Trybunałem, co ma umożliwić sprawniejsze działanie tego organu. Będzie to możliwe dzięki wzmocnieniu legitymacji Zgromadzenia Ogólnego, w szczególności przy przedstawianiu kandydatów na prezesa TK, a także dzięki uporządkowaniu procedury działania przed TK - podkreślił poseł PiS.

d3fkmsh

Jak dodał, dzięki temu "podmioty, które chcą zainicjować postępowania będą mieć gwarancję rzetelnej procedury, a TK w ramach swojej niezależności, a jednocześnie w granicach prawa, będzie mógł swobodnie realizować przyznane mu kompetencje".

- Mając świadomość niedoskonałości projektu, jak zwykle to bywa, mam jednak nadzieję, że Wysoka Izba zechce podjąć dalsze prace legislacyjne - zaznaczył Piotrowicz. Wniósł o poparcie projektu i skierowanie go do dalszych prac w komisji.

d3fkmsh

Podziel się opinią

Share
d3fkmsh
d3fkmsh
Więcej tematów