Trwa ładowanie...

Piotrowicz dostał od władz PRL Brązowy Krzyż Zasługi. Historyk: był wzorowym prokuratorem

"Jest pracownikiem pilnym i zdyscyplinowanym, ambitnym i wydajnym" - napisano we wniosku o przyznanie w 1984 roku Brązowego Krzyża Zasługi ówczesnemu prokuratorowi, Stanisławowi Piotrowiczowi. Zdaniem historyka prof. Andrzeja Friszke dokument, do którego dotarły "Fakty" TVN pokazuje, że obecny poseł PiS w czasach PRL uznawany był za wzorowego prokuratora.

Share
Piotrowicz dostał od władz PRL Brązowy Krzyż Zasługi. Historyk: był wzorowym prokuratorem
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński
djvyof3

"W organach prokuratury PRL pracuje od października 1976 r.. Powierzone mu obowiązki wykonuje prawidłowo. Poczynione ustalenia wykorzystuje do wszechstronnej działalności profilaktycznej" - tak uzasadniono wniosek o nadanie Piotrowiczowi medalu.

Przełożeni Piotrowicza napisali, że "wiele uwagi poświęca popularyzacji prawa zwłaszcza w środowiskach młodzieżowych". "Aktualnie uczestniczy w pracy organizacji partyjnej i radzie pracowniczej, pełniąc między innymi funkcję kierownika szkolenia partyjnego i społecznego inspektora pracy" - czytamy w dokumencie, opublikowanym przez "Fakty" TVN.

djvyof3

Historyk prof. Andrzej Friszke, komentując treść wniosku o Brązowy Krzyż Zasługi dla Piotrowicza zauważa, że był on aktywnym i wzorowym pracownikiem prokuratury.

- Jak rozumiem, pan prokurator Piotrowicz w uznaniu zasług dla władz stanu wojennego, swojej aktywności w czasie stanu wojennego otrzymuje ten medal - mówi prof. Friszke w rozmowie z TVN24.

oprac. A. Jastrzębski

Zobacz też: Wassermann: Seremet musiał zareagować
djvyof3

Podziel się opinią

Share
djvyof3
djvyof3
Więcej tematów