Trwa ładowanie...

Piotr Szyszko, bratanek ministra, został szefem komisji ochrony środowiska w stolicy

Bratanek ministra środowiska dostał właśnie nową fuchę. Piotr Szyszko został szefem stołecznej komisji ochrony środowiska. Zastąpił na tym stanowisku Dariusza Figurę.

Share
Piotr Szyszko, bratanek ministra, został szefem komisji ochrony środowiska w stolicy
Źródło: www.radawarszawy.um.warszawa.pl, fot: Piotr Szyszko
da2wmwo

Duże zmiany w Radzie Warszawy. Nowym wiceprzewodniczącym został Dariusz Figura, poparło go 48 radnych. Poprzednio przez dziesięć lat sprawowała ją Olga Johann, która zmarła w kwietniu.

Ponieważ Dariusz Figura przewodniczył komisji ochrony środowiska musiał zrzec się tej funkcji. Nowym szefem komisji ochrony środowiska został Piotr Szyszko, bratanek ministra środowiska Jana Szyszki.

- Nie było innej możliwości, bo komisja ochrony środowiska ma tylko sześciu radnych, a z PiS jesteśmy tylko my dwaj. Platforma nie dopuszcza innych - powiedział "Gazecie Stołecznej" Dariusz Figura. Zgodnie z ustaleniami między klubami kierowanie komisją ochrony środowiska przypadło PiS.

da2wmwo

Piotr Szyszko kierownikiem w Nadleśnictwie Jabłonna. "To jest chyba oczywiste, dlaczego otrzymał tę posadę"

Bratanek ministra jest także kierownikiem Zespołu Edukacji Leśnej i Turystyki w Nadleśnictwie Jabłonna. Jego zespół liczy jedną osobę. - Pan Szyszko zaczął pracę wraz ze zmianą nadleśniczego na PiS-owskiego, więc to jest chyba oczywiste, dlaczego otrzymał tę posadę - powiedziała osoba, która zwróciła WP uwagę na zatrudnienie bratanka ministra środowiska w podwarszawskim nadleśnictwie.

Piotr Szyszko w odpowiedzi na pytania WP stwierdza, że fakt jego pokrewieństwa z panem prof. Janem Szyszko "nie miał żadnego wpływu na zatrudnienie go w Nadleśnictwie Jabłonna".

- Proszę nie szukać tu taniej sensacji. Moim pracodawcą jest nadleśniczy Nadleśnictwa Jabłonna. Zdecydował o powierzeniu mi obecnego stanowiska, mając na uwadze moje wykształcenie i doświadczenie zawodowe, w tym z pracy w urzędzie Miasta st. Warszawy przy przygotowywaniu, organizowaniu finansowania i realizacji projektów środowiskowych w stołecznej aglomeracji - podkreśla Piotr Szyszko.

Minął rok od wielkiego audytu PiS. zobacz wideo

da2wmwo

Podziel się opinią

Share
da2wmwo
da2wmwo
Więcej tematów