Trwa ładowanie...
d3z50af

Piotr Natanek, kontrowersyjny były ksiądz, znowu prowadzi działalność. Ma wielu wyznawców i wybudował sanktuarium

Piotr Natanek, kontrowersyjny były ksiądz, osiadł na Podhalu. Postawił tam sanktuarium, w którym prowadzi swoją działalność i gdzie gromadzą się tłumy wiernych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kontrowersyjny były ksiądz Piotr Natanek znowu prowadzi działalność. Wybudował sanktuarium, w którym gromadzą się jego wyznawcy
Kontrowersyjny były ksiądz Piotr Natanek znowu prowadzi działalność. Wybudował sanktuarium, w którym gromadzą się jego wyznawcy (FORUM)
d3z50af

Były ksiądz Piotr Natanek postawił sanktuarium na Podhalu

Postawione przez byłego ks. Piotra Natanka sanktuarium znajduje się we wsi Grzechynia, niedaleko Makowa Podhalańskiego (woj. małopolskie). Prowadzi tam on nadal swoją działalność, a jak pisze "Gazeta Krakowska", w niedzielę na nabożeństwach gromadzą się świątynii tłumy wiernych. Są one również transmitowane na żywo w internecie, na stronach telewizji internetowej uruchomionej przez byłego duchownego. Jego kazania są też publikowane w serwisie YouTube.

Były ks. Natanek był oskarżany o prowadzanie sekty. Jak pisze "Gazeta Krakowska", również teraz nie można wejść na teren, gdzie głosi swoje nauki. Wstęp mają tam wyłącznie osoby upoważnione. Obiekt cały czas jest przez niego rozbudowywany, w związku z czym trwa tam obecnie kontrola miejscowego nadzoru budowlanego. Jej efekty nie są jeszcze znane.

d3z50af

Zobacz wideo: Jarosław Gowin z ochroną. Polityk potwierdza doniesienia WP. "Zacząłem otrzymywać groźby"

Nabożeństwa miały się też tam odbywać również wówczas, kiedy obowiązywały ograniczenia związane z epidemią koronawirusa w Polsce. W związku z tym jedna z osób, której krewni tam byli, zawiadomiła miejscową policję. Jednak gdy na miejscu pojawił się policyjny patrol, obiekt był zamknięty na głucho i funkcjonariusze nie weszli na jego teren, w związku z tym zawiadomienia nie udało się potwierdzić.

Kim jest Piotr Natanek?

Piotr Natanek to były ksiądz katolicki, kaznodzieja i rekolekcjonista. Ma tytuł doktora nauk teologicznych oraz habilitację z historii. Wykładał również w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Wzywał on m. in do uznania Jezusa za króla Polski, a także do podporządkowania prawa publicznego "prawu bożemu".

d3z50af

W związku z głoszeniem poglądów niezgodnych z oficjalną nauką kościoła katolickiego ks. Natanek został suspendowany w 2011 roku przez metropolitę krakowskiego kardynała Stanisława Dziwisza. Oznacza to, że nie może on sprawować funkcji kapłańskich. Mimo to robi to nadal. W 2012 r. Rada Stała Episkopatu Polski przestrzegła katolików przed gromadzeniem się wokół niego i popieraniem głoszonych przez niego nauk.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3z50af

Podziel się opinią

Share

d3z50af

d3z50af
Więcej tematów