Trwa ładowanie...
24-08-2015 13:02

Piotr Kosmaty: Marcin Dubieniecki zostanie przesłuchany

Znany trójmiejski adwokat Marcin Dubieniecki został doprowadzony do krakowskiej prokuratury i rozpoczęło się jego przesłuchanie. Ma ono być kontynuowane we wtorek. W sprawie może chodzić o wyłudzenie nawet 13 milionów złotych ze środków publicznych.

d46hkfw
d46hkfw

- Dwie osoby usłyszały zatrzymane, dwie osoby są przesłuchiwane. Nie doszło do przeszukania kancelarii Marcina D., ale przeszukano ok. 30 miejsc związanych z jego działalnością. Agenci CBA wciąż działają na terenie całego kraju - powiedział Piotr Kosmaty z Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w niedzielę pięć osób podejrzewanych o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej. Wśród zatrzymanych jest właśnie Marcin Dubieniecki. Jego obrońca adwokat Łukasz Rumszek oświadcza, że jego klient jest niewinny i wyraża zgodę na podawanie pełnych danych w postaci imienia i nazwiska oraz wizerunku.

Sprawa dotyczy wyłudzeń na wielką skalę, prania pieniędzy i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą.

Śledztwo w tej sprawie prowadziła od kwietnia 2013 roku Prokuratura Okręgowa w Krakowie. Decyzją prokuratora apelacyjnego - z uwagi na skomplikowany charakter tego śledztwa - w listopadzie 2014 roku zostało ono przekazane wydziałowi do zwalczania przestępczości zorganizowanej i korupcji prokuratury apelacyjnej.

d46hkfw

W poniedziałek prokuratura ma przekazać więcej informacji w tej sprawie.

W przeszłości o Marcinie Dubienieckim często pisały media. Po katastrofie smoleńskiej bez rezultatu zgłaszał swoją chęć wejścia do polityki. Ostatni raz w mediach występował jako pełnomocnik kobiety, której odmówiono aborcji w szpitalu prowadzonym przez profesora Bogdana Chazana.

Zobacz również: Były mąż Marty Kaczyńskiej - Marcin Dubieniecki - zatrzymany
d46hkfw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46hkfw
Więcej tematów