WP

Piotr Gliński przeprasza za Krystynę Pawłowicz. "Dał się podpuścić"

Krystyna Pawłowicz zareagowała na wywiad wicepremiera Piotra Glińskiego w "Dzienniku Gazecie Prawnej". "Jak zwykle dał się podpuścić i na ślepo przeprasza za innych" – stwierdziła posłanka PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krystyna Pawłowicz zwróciła się do Piotra Glińskiego
Krystyna Pawłowicz zwróciła się do Piotra Glińskiego (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
WP

- Mam komentować? Mam przeprosić za panią Pawłowicz? Mogę przeprosić. Jeśli tak napisała, to jest skandaliczny epitet – tak Piotr Gliński zareagował na uwagę, że Krystyna Pawłowicz napisała o Krystynie Jandzie "zas…a Janda". - Choć druga strona używa podobnych. Ale to nas nie usprawiedliwia. Czytam o sobie, że jestem cenzorem, że przeprowadzam stalinowskie czystki w teatrach. Boli mnie, że używa się takiego słownictwa i że ludzie, którzy się nim posługują w życiu publicznym, wciąż w nim funkcjonują – dodał w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Na te słowa zareagował na Twitterze dziennikarz Michał Szułdrzyński. "Premier Gliński przeprasza za Krystynę Pawłowicz. Prezes robi burę Tarczyńskiemu. Coś się zmienia w PiS. Czyżby wnioski z wielkiego sukcesu jakim były wybory?" – napisał.

WP

Jego komentarz nie pozostał bez odpowiedzi Krystyny Pawłowicz. "Minister Gliński przeprosił za "zas...ną" Krystynę Jandę, która tak o sobie sama mówi. Rzeczywiście nie jest to język kultury, a pan dobrze wie, że to Janda tak o sobie mówi. Dlaczego pan szczuje na mnie wykorzystując niewiedzę ministra ? – stwierdziła posłanka PiS.

"Szczuje Pan cytując bez komentarza, a właściwie dokładając na końcu swój komentarz do słów ministra, który jak zwykle dał się 'podpuścić' i na ślepo przeprasza za innych podsuniętych mu do 'zdyscyplinowania' jego rękami" – dodała w następnym komentarzu Krystyna Pawłowicz.

Posłanka PiS zwróciła się też do ministra kultury Piotra Glińskiego. "Panie ministrze, dlaczego w mediach przeprasza pan za rzekome moje 'epitety' choć to Krystyna Janda sama o sobie mówi, że czuje się 'zas..na' przez obecne władze. Tzn. też przez Pana. Ja tylko przytoczyłam jej wypowiedź. Proszę teraz przeprosić mnie" – napisała.

WP

Zobacz także: Kłótnia w studiu z udziałem posłów PO i Kukiz’15. Poszło o Tuska

Przypomnijmy, że Krystyna Pawłowicz 6 listopada opublikowała wpis, w którym nazwała Krystynę Jandę "zas…ną". Zrobiła to we wpisie, w którym wymieniła listę polityków, dziennikarzy i aktorów, którzy zdaniem posłanki PiS dążą do wyjścia Polski z UE.

WP

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

Polub WP Wiadomości
WP
WP