Trwa ładowanie...

Piotr Duda: z przykrością musimy przyjąć, że Lech Wałęsa był TW

Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Piotr Duda zabrał głos w sprawie opinii biegłych dotyczącej autentyczności teczki TW Bolka. "Z przykrością musimy przyjąć do wiadomości, że nasz pierwszy przewodniczący był tajnym współpracownikiem służb bezpieczeństwa PRL" - napisał szef "S" na portalu "Tygodnika Solidarność".

Piotr Duda: z przykrością musimy przyjąć, że Lech Wałęsa był TWŹródło: WP
dxt57zp
dxt57zp

Zdaniem obecnego szefa "Solidarności" dobrze się stało, że sprawa ta została rozstrzygnięta "w sposób jednoznaczny", bowiem "tylko prawda – bez względu na to jak trudna – jest wartością nadrzędną". "Czas żeby i sam zainteresowany wreszcie stanął w prawdzie, co powinien już zrobić wiele lat temu. Dzisiaj nie budziłoby to tak dużych emocji" - napisał Piotr Duda.

Duda dodał, że ocenę działalności Wałęsy pozostawia historykom, "a wybaczenie i rozliczenie pozostawiamy tym, którym jego działalność wyrządziła szkodę".

"Nie zmienia to jednak faktu, że Lech Wałęsa ma swoje miejsce w historii i był pierwszym przewodniczącym Komisji Krajowej Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego 'Solidarność'" - stwierdził Duda.

dxt57zp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxt57zp
Więcej tematów