Trwa ładowanie...
casa

Piloci CASY i obsługa naziemna złamali procedury

TVN24 dotarła do ustaleń raportu ws. katastrofy CASY. Wynika z niego, że złamano prawie wszystkie procedury związane z lotem. Procedury mieli złamać: piloci, obsługa naziemna i dowódcy. W środę o godz. 10 ma się odbyć konferencja szefa MON ws. katastrofy.

Share
Piloci CASY i obsługa naziemna złamali procedury
Źródło: PAP
d1fwdhg

Galeria

[

]( http://wiadomosci.wp.pl/katastrofa-samolotu-wojskowego-casa-6038701113741953g )[

]( http://wiadomosci.wp.pl/katastrofa-samolotu-wojskowego-casa-6038701113741953g )
Katastrofa samolotu wojskowego Casa

Raport dotyczący katastrofy wojskowego samolotu CASA pod Mirosławcem trafi do rąk szefa MON Bogdana Klicha we wtorek o godzinie 18.

d1fwdhg

Liczący kilkadziesiąt stron tekstu oraz wiele załączników dokument ma przekazać przewodniczący Komisji Badania Wypadków Lotniczych płk Zbigniew Drozdowski. W spotkaniu z Klichem uczestniczyć ma także kilku innych członków komisji.

W mediach pojawiają się spekulacje na temat zawartości raportu.

Już dwa tygodnie temu wstępne ustalenia Komisji opisał "Super Express". Według gazety, z jej ustaleń wynika, że pilot CASY, podchodząc do lądowania, złamał ustalone w przepisach procedury. Jak napisał "SE", zapisy czarnej skrzynki nie pozostawiają wątpliwości - ofiary wypadku do samego końca zachowywały się spokojnie. Wszystko wydarzyło się tak szybko, że lecący samolotem nie zdążyli nawet krzyknąć, gdy doszło do katastrofy.

CASA C-295 M z 13. Eskadry Lotnictwa Taktycznego w Krakowie rozbiła się 23 stycznia o godz. 19.07 w czasie podchodzenia do lądowania w 12. Bazie Lotniczej w Mirosławcu. Maszyna spadła na zalesiony teren poza jednostką, ok. 800 metrów od pasa startowego. Na jej pokładzie znajdowało się 20 lotników. Wszyscy zginęli na miejscu.

d1fwdhg

Podziel się opinią

Share
d1fwdhg
d1fwdhg
Więcej tematów