28-08-2000 10:57

Piłka nożna: Juventus pokonał AC Milan w pucharze Berlusconiego

d1n5hq0
d1n5hq0

W towarzyskim meczu o Puchar Berlusconiego, Juventus Turyn pokonał AC Milan w rzutach karnych 5:4. W normalnym czasie mecz zakończył się wynikiem 2:2. Puchar Berlusconiego to trofeum ufundowane po raz pierwszy już przed dziesięciu laty przez magnata prasowego i byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego ku czci jego ojca.
Piłkarze grali w obecności 65 tysięcy widzów. Już w 3. minucie gola dla Milanu strzelił hiszpański napastnik Jose Mari po podaniu Oliviera Bierhoffa. W 25. minucie wyrównał francuski napastnik David Trezeguet.

Jeszcze przed przerwą, w 34. minucie, na 2:1 dla mediolańczyków podwyższył Ukrainiec Andriej Szewczenko. W drugiej części gościom udało się wyrównać po strzale głową Filippo Inzaghiego w 65. minucie.