Trwa ładowanie...
d2rkd0i

Piła. Wicestarosta zatrzymany. Miał załatwiać stanowiska

Agenci CBA z Poznania zatrzymali we wtorek wicestarostę powiatu pilskiego (woj. wielkopolskie) oraz dyrektora jednego z jego wydziałów. Są podejrzewani o wykorzystywanie swoich funkcji do załatwiania stanowisk znajomym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Funkcjonariusze CBA zatrzymali urzędników z Piły
Funkcjonariusze CBA zatrzymali urzędników z Piły (East News, Fot: STANISLAW KOWALCZUK)
d2rkd0i

Wg ustaleń agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego z Poznania, wicestarosta pilski zatrudniał lub przenosił na wyższe stanowisko osoby, które nie spełniały wymagań zawodowych, a należały do jego znajomych lub były mu polecone przez nich.

Jeden taki przypadek to przeprowadzony w 2018 roku konkurs na kierownicze stanowisko w domu pomocy społecznej, który jest podległy starostwu. Zastępca starosty pilskiego miał żądać od swoich pracowników, aby stanowisko objął wskazany przez niego radny powiatowy, chociaż nie miał on wystarczających kwalifikacji.

Zdaniem CBA wicestaroście pomagał dyrektor jednego z wydziałów starostwa powiatowego w Pile.

d2rkd0i

Zastępca starosty został zatrzymany przez poznańskich agentów przed swoim urzędem, a dyrektor w mieszkaniu. Trwa przeszukanie domu urzędnika oraz przesłuchiwani są świadkowie. Potem zatrzymani zostaną przewiezieni do prokuratury rejonowej w Poznaniu, gdzie usłyszą zarzuty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2rkd0i

Podziel się opinią

Share
d2rkd0i
d2rkd0i
Więcej tematów