Trwa ładowanie...
d6h3itx

Piknik z Wyobraźnią i otwarcie Laboratorium Wyobraźni w Poznaniu

Już w najbliższa sobotę w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym rozpocznie się Piknik z Wyobraźnią. Piknikowi będzie towarzyszyło uroczyste otwarcie Laboratorium Wyobraźni, pierwszego centrum nauki w Wielkopolsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piknik z Wyobraźnią i otwarcie Laboratorium Wyobraźni w Poznaniu
(Wikipedia / Ppnt)
d6h3itx

Pokazy robotów, wirtualna rzeczywistość, drony, tajemniczo brzmiący Knoocker, warsztaty plastyczne i taneczne oraz wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców Naramowic podczas Pikniku z Wyobraźnią w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Impreza wpisała się już na stałe w krajobraz Naramowic. W ubiegłym roku PPNT odwiedziło blisko 700 osób. W tym roku także organizatorzy liczą na wysoką frekwencję. Tym bardziej, że pojawi się dużo nowych atrakcji. Oprócz wspomnianych już pokazów robotów, dronów czy oculusa - wirtualnej rzeczywistości, przygotowano pokazy i naukę szermierki, interaktywne gry, warsztaty plastyczne, stoiska pokazowe dotyczące liofilizowanej żywności i wiele innych.

- Nasi pracownicy przygotowują wiele atrakcji związanych z nowymi technologiami i wynalazkami, aby w przystępnej, atrakcyjnej i zabawowej formie pokazać jak fantastyczna może być nauka - powiedział prof. Jacek Guliński, dyrektor Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

d6h3itx

Główną atrakcją Pikniku będzie Laboratorium Wyobraźni, którego uroczyste otwarcie zaplanowano na godzinę 11:00, w budynku A Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, wejście A2.

Laboratorium Wyobraźni to pierwsze w regionie centrum nauki, w którym można poznać tajniki nauki i zasady rządzące otaczającym nas światem. Dzieci i dorośli będą mogli poczuć się jak prawdziwi wynalazcy i dobrze się bawić w trzech różnych strefach Laboratorium: na wystawie naukowej, w eksperymentarium oraz planetarium. W tych trzech strefach organizatorzy będą przybliżać zagadnienia z takich dziedzin nauki jak fizyka, astronomia, chemia, biologia, archeologia, inżynieria i inne. Ideą działalności Laboratorium jest popularyzacja nauk ścisłych wśród dzieci i ich rodziców za pomocą zabawy, gier, warsztatów i samodzielnych eksperymentów.

5 września, w dniu otwarcia, na zwiedzających będą czekały darmowe wejściówki do Laboratorium Wyobraźni. Późniejsze zwiedzanie Laboratorium będzie możliwe po uprzedniej rezerwacji miejsc na stronie internetowej: wyobraznia.ppnt.poznan.pl.

- Chcemy, aby Laboratorium Wyobraźni stało się miejscem, w którym każdy będzie mógł odkryć w sobie naukowca i lepiej zrozumieć otaczający świat. Wierzymy, że ciekawość poznawcza, jaką rozbudzimy w dzieciach, zaowocuje odkryciami i wynalazkami, które zrewolucjonizują naszą przyszłość - tłumaczą organizatorzy.

d6h3itx

Podziel się opinią

Share
d6h3itx
d6h3itx
Więcej tematów